29. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 29. Niedzielę Zwykłą. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza Święta wieczorna. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy ks. dr Stanisława Szczepańca, który głosi Słowo Boże. W dniu dzisiejszym wspieramy budowę Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną. Przy kościele do puszek można złożyć ofiarę na misje. Po Mszy Świętej przy kościele można nabyć kolejny numer czasopisma „Przemienienie”.

poniedziałek – Święto św. Jana Kantego, kapłana

wtorek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

środa – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

3. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium trwa adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie

w godzinach od 8.30 do 18.00. Codziennie o godz. 11.30 odmawiana jest cząstka różańca, a o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. W czwartki  po koronce odprawiamy Mszę Świętą w kaplicy św. Jana Pawła II, a w piątki w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w naszym Sanktuarium.

Codziennie w naszym kościele modlić się będziemy do świętego Michała Archanioła.

4. We wtorek na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy pracowników Służby Zdrowia.

5. Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci św. Jana Pawła II, w środę, 22 października. Mszy Św. o godz. 17.00 będzie przewodniczył Metropolita Krakowski Kardynał Stanisław Dziwisz. Po Eucharystii odbędzie się procesja światła.

6. W środę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się pierwsze w naszej parafii nabożeństwo ku czci św. Rity. W czasie nabożeństwa poświęcimy figurę przywiezioną z Cascii. Na to nabożeństwo można przynieść róże, które poświęcimy i zabierzemy do domu. Przed Mszą Świętą wieczorną przy kościele można będzie kupić róże.

7. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe na najbliższy rok. Wypominki można zgłaszać w kancelarii od środy w godzinach od 8.30 do 12.00 i od 14.00 do 18.00.

8. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim informuje, że realizuje Rządowy Program dla Rodzin Wielodzietnych, w ramach którego rodziny z co najmniej trojgiem dzieci mogą złożyć wniosek o przyznanie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Obszerniejsze szczegóły podane są w gablocie ogłoszeń.

9. Dzisiaj i w następną niedzielę przy kaplicy w Grzechyni będą sprzedawane znicze. Dochód z akcji będzie przeznaczony na potrzeby szkoły w Grzechyni.

10. W przyszłą niedzielę przy kościele będzie zorganizowana zbiórka pieniędzy na pomoc rodzinie z Krzeszowa, której ostatnio spłonął dom.

11. W naszej parafii organizowana jest wycieczka do Maroka w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2015 r. Koszt wynosi 1140 Euro. Program i zapisy w kancelarii. Pierwsza rata wynosi 200 Euro.

śp. Jana Głuca z Żarnówki (lat 58) i Helenę Pawlik (lat 91)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje 19. 10