29 Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy 29 Niedzielę Zwykłą. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 różaniec i Msza Święta wieczorna połączona z nabożeństwem ku czci św. Rity. Od godz. 16:00 będzie możliwość nabycia róż i pamiątek związanych z postacią świętej. Po nabożeństwie różańcowym odczytamy prośby składane pod figurą św. Rity i przesłane drogą elektroniczną. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru „Przemienienia”. Znajdziemy w nim fotorelację z uroczystości Odpustowej, Diecezjalnego Nabożeństwa Fatimskiego oraz wiele ciekawych artykułów.

Sobota (28 października) – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu naszą modlitwą obejmujemy naszego Proboszcza, Dziekana, ks. Tadeusza wypraszając dla Niego potrzebne łaski Bożego błogosławieństwa i opiekę Matki Najświętszej w dalszej posłudze duszpasterskiej.

3. W środę (25 października) o godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza Święta w Kaplicy Filasowej

4. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej w dniach od 24 października – 31 października w godz. 8:30 – 12:00 i od 15:00 – 17:30. W niedzielę 29 października po Mszach Świętych.

5. W niedzielę 5 listopada o godz. 14:45 na Wzgórzu Pamięci w Makowie dolnym zostanie odprawiona Droga Krzyżowa za zmarłych. Przed nabożeństwem Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy.

6. . Burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprasza Mieszkańców Gminy na prezentację pod hasłem „BUS OZE – zobacz, dotknij, zapytaj” w ramach Promocji Odnawialnych Źródeł Energii . Pokaz odbędzie się w dniu 24 października w godz. 9:00 – 14:00 na Placu przy Urzędzie Miejskim.

7. Burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprasza na XVI Powiatowy Hubertus 2017, który odbędzie się w sobotę 28 października 2017 r. na os. Jurki w Makowie Podhalańskim.

8. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie parafialne, które odbędzie się w dniach z 20 na 21 listopad 2017r. Wyjazd o godz. 17.00, powrót o 1.00 w nocy lub o 5.00 nad ranem. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w kancelarii.

9. Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Gruzji w dniach 15.09.2018-22.09.2018 r. Informacje, program i zapisy w kancelarii parafialnej.( zostało 10 miejsc wolnych.)

10. Zmarł ks. Stanisław Mędrala nasz rodak pochodzący z Białki. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 23 października o godz. 11:00 w Sosnowcu.

11. Dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim informuje że „Akcja Znicz” organizowana jest w dniach 28.10-02.11.2017. Znicze sprzedawane będą w obrębie kościoła, a uzyskany dochód przekazany będzie na potrzeby uczniów Zespołu Szkół.

12. Starosta Suski informuje że od miesiąca października do grudnia br. Na terenie powiatu suskiego trwa inwentaryzacja solarów, u tych mieszkańców którzy otrzymali dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego. Inwentaryzacja jest prowadzona od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00- 15:00.

+ Zofię Wójcik (lat 60), + Annę Chrząszcz (lat 69), + Stanisława Matusiaka (lat 55)
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.