29. Niedziela Zwykła

Przeżywamy 29. Niedziele Zwykła oraz Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana głównego patrona archidiecezji krakowskiej.  O  godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe oraz wieczorna Msza Święta o godz. 17:00. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej jest możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszek na pomoc dla Pani Małgorzaty Palarskiej nauczycielki i pracownika Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej chorej na nowotwór.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Wtorek ( 22 października) – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

3.  Stała posługa księży w konfesjonale od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 10:00.

4.  We wtorek 22 października odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 17:00 odmówimy część różańca świętego polecając wszystkie złożone intencje. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż.

5. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej w dniach od 24 października – 31 października w godz. 8:30 – 12:00 i od 15:00 – 17:30. W niedzielę 27 października po Mszach Świętych. Godziny urzędowania kancelarii parafialnej w okresie Wszystkich Świętych umieszczone są w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

6. Zapraszamy na parafialne czuwanie na Jasnej Górze w nocy z 18 na 19 listopada br. Zapisy w kancelarii parafialnej koszt. 40 zł . Przy zapisie należy podać godzinę do której będzie się czuwało czy do 1:00 czy  4:00.

7.  W sobotę 26 listopada odbędzie się tradycyjne święto myśliwych, leśników i jeźdźców w ramach XVIII Powiatowego Hubertusa na os. Jurki w Makowie Podhalańskim. Rozpoczęcie o godz. 13:00. Szczegóły na plakatach.

8.  Zbiórka dla ministrantów we wtorek 22 października o godz. 16:00 w kaplicy św. Jana Pawła II. Zbiórka dla lektorów  w piątek 25 października o godz. 17:15 w Sali „Stodoła”.

9. Zmarł ks. Kazimierz Malaga pochodzący z naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 26 października o godz. 13:00 w Straconce.  ( diecezja Bielko-Żywiecka).

10.  Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 13 400 zł. Bóg zapłać. Wszystkim  rodzinom które złożyły ofiary na remont dzwonów serdeczne Bóg zapłać. Pierwsza rata za remont schodów wyniosła 130 tysięcy zł. Koszt remontu dzwonów wyniósł 45 tysięcy zł.

† † †

+ Stanisława Rusina (lat 60), + Franciszka Lurkę (lat 69)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.