17 X 2010

1. Dzisiaj przeżywamy 29 niedzielę zwykłą. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo różańcowe. W tygodniu różaniec odmawiamy codziennie o godz. 17.15.

2. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek – święto św. Łukasza, Ewangelisty

środa – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej

czwartek –  wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

3. W poniedziałek 18 X o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich lekarzy, pielęgniarki i pracowników służby zdrowia.

Po Mszy Świętej zapraszamy do wspólnego stołu.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo rozpoczniemy w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odmówimy wspólnie jedną część różańca, a o godz. 17.15 w czasie nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi. Prosimy, by poza wspólną modlitwą z kapłanem, adoracja odbywała się w ciszy.

5. Przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne przyjmujemy na określoną godzinę.

6 .W okresie przedświątecznym i w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie prowadzona Akcja „Znicz”. Dochód ze sprzedaży zniczy będzie przeznaczony na dofinansowanie zajęć dodatkowych dla uczniów Zespołu Szkół w Makowie oraz na pomoc dla najuboższych dzieci.

7. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga informuje że są wolne miejsca na kurs j. włoskiego dla osób powyżej 45 roku życia pracujących zawodowo. Szczegóły w gablocie Stowarzyszenia.

+++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Tadeusza Stanaszka i Franciszkę Sitarz

Wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać Panie