3. Niedzela Adwentu

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedziela Adwentu (Niedziela Gaudete). O godzinie 13.00 Msza św. na roczki dzieci, o godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godzinie 16.30 Nieszpory Adwentowa, a po nich Msza św. wieczorna. Jest to druga niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na potrzeby naszego sanktuarium.

3. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach, które w naszej parafii odprawiane są o godzinie 6.45. W kaplicach: w Dolnym Makowie w poniedziałek o godzinie 16.00, w Grzechyni we wtorek o godzinie 16.00.

4. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii

będzie 23.12 (wtorek) od godziny: 9.00 – 12.00 i od godziny 14.00 – 18.00

5. Odwiedziny chorych, których nie odwiedzamy w I piątki miesiąca będzie 18.12 (czwartek) od godziny 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

6. Przy bocznym ołtarzu Serca Pana Jezusa do 19.12 (piątek) wystawiono kosz, do którego można składać dary dla osób potrzebujących z naszej parafii.

7. Przed kościołem i w kancelarii parafialnej rozprowadzane są świece Caritas – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Kartki świąteczne z wizerunkiem naszego sanktuarium są do nabycia w kancelarii parafialnej.

8. W dniu dzisiejszym przed naszym kościołem organizowany jest kiermasz ozdób bożonarodzeniowych organizowany przez: Szkołę Katolicką z Dolnego Makowa, oraz wolontariuszy Domu Pomocy Społecznej z Makowa Podhalańskiego. Dochód przeznaczony jest na potrzeby tych instytucji.

9. Grupa młodzieżowa „Winnica Słowa Bożego” działająca przy naszej parafii serdecznie zaprasza na spektakl adwentowy pt. „Brakujący element”. Przedstawienie odbędzie się 21 grudnia (niedziela) w sali „Stodoła” w Makowie w godzinach: 15.30, 18.00 i 20.00. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.

10. W najbliższą sobotę i niedzielę (20-21.12) w naszej parafii odbędą się katechezy dla narzeczonych

+ Czesławę Piotrowską (lat 69)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.