3 niedziela adwentu

13 XII 2009

1. Dzisiaj przeżywamy 3 niedzielę adwentu (gaudete). O godz. 12.30 odprawimy Mszę Świętą w intencji dzieci przeżywających pierwszą rocznicę urodzin i chrztu. O godz. 16.30 odprawimy nieszpory.

Roraty odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie roraty są odprawiane w środy o godz. 16.00.

Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby renowacji naszego Sanktuarium.

Po Mszy Św. o godz. 9.30 odbędzie się w Sali „Stodoła” spotkanie Akcji Katolickiej.

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

poniedziałek –  Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.

3. Informujemy, że dzień spowiedzi św. adwentowej w naszej parafii będzie 22 grudnia (wtorek). W Wigilię Bożego Narodzenia spowiadać będziemy tylko do godz. 10.00.

4. 19/20 grudnia w Łagiewnikach odbędzie się adoracja

5. Dzisiaj można nabyć nowy numer czasopisma „Przemienienie”. W tym miesiącu umieściliśmy porządek kolędy (wizyty duszpasterskiej).

6. Dzisiaj Grupa Charytatywna rozprowadza przy kościele świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
W kancelarii parafialnej można nabyć kartki świąteczne.

7. W środę 23 XII w restauracji „Orfeusz” o godz. 14.00 zapraszamy na Wieczerzę Wigilijną osoby samotne. Jeśli ktoś widzi w swoim środowisku, sąsiedztwie potrzebę pomocy, to prosimy o kontakt z kapłanami
w kancelarii.

8. Chorych, których nie odwiedzamy z posługą sakramentalną na pierwsze piątki miesiąca, prosimy zgłosić
w kancelarii w terminie do przyszłej niedzieli. Księża pójdą do niech z posługą w środę 23 XII od godz. 9.00.

+++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Stanisława Moćko

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.