4. niedziela adwentu

Dzisiaj 4 niedziela adwentu. O godz. 16.30 odprawimy nieszpory adwentowe.

Przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece będziemy rozprowadzać jeszcze w piątek w dniu spowiedzi. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w roratach w ostatnich dniach adwentu. Można również nabyć kartki świąteczne z wizerunkiem naszego kościoła.

Dzisiaj można nabyć „Przemienienie”, w którym umieszczony będzie plan wizyty duszpasterskiej.

Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się kosz, do którego można wkładać dary dla rodzin
z naszej parafii, które potrzebują pomocy. Przy kościele za dobrowolną ofiarę można nabyć świąteczną płytę z kolędami wykonywanymi przez Pana Organistę i Scholę „Maki”.

We wtorek od godz. 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych

których nie odwiedzamy na pierwsze piątki miesiąca. Chorych można jeszcze zgłosić w kancelarii do poniedziałku.

W piątek 23 grudnia w naszej parafii będzie dzień spowiedzi adwentowej.

Księża spowiadać będą od 9.00 – 12.00 i od 14.00 do 17.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.30 i 16.00. Prosimy, by skorzystać ze spowiedzi przed Wigilią, ponieważ w Wigilię będziemy spowiadać tylko do godz. 10.00.

W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta w kaplicy bł. Jana Pawła II

w intencjach zgłoszonych przez wiernych, a w sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia.

Gdy nadejdzie Święty Wieczór, Noc i Dzień Bożego Narodzenia zgromadzimy się najpierw na modlitwie z Pismem Świętym, na łamaniu opłatkiem
i posiłku przy wigilijnym stole. Zachęcamy gorąco do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej.

Pasterki w kaplicach o godz. 22.00. O północy wspólnie przywitamy Narodzonego Chrystusa w czasie uroczystej, koncelebrowanej Pasterki. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Dom Samotnej Matki. O godz. 24.00 odprawimy uroczystą Pasterkę. O godz. 23.30 zapraszamy na Jutrznię. Do asysty na Pasterce zapraszamy Zawiązek Podhalan. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Składka w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie (Świętopietrze).

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Ludwika  Borowskigo, Annę Sala i Józefa Bryndzę

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje

Intencje 18 grudnia