3. Niedziela Adwentu

Dzisiaj 3 niedziela adwentu. O godz.  o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 16.30 nieszpory adwentowe. Przy kościele można nabyć nasz makowski kalendarz na nowy rok. Można również zakupić małe świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzisiaj rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Dzisiaj po Mszach świętych o godz. 9.30 i 11.00 będą rozprowadzane płyty z kolędami i pastorałkami z naszego regionu. Płytę nagrał Zespół Regionalny „Zbyrcok” z Juszczyna. Cena płyty – 20 zł.

Dzisiaj przy kościele można nabyć grudniowy numer „Przemienienia”. W gazetce umieściliśmy porządek wizyty duszpasterskiej czyli kolędy. Można również nabyć gazetę „Chit” z kolędami śpiewanymi przez Bł. Jana Pawła II.

Do kosza przy ołtarzu Serca Jezusa można składać dary na pomoc dla rodzin ubogich. O pomoc w zorganizowaniu naszej świątecznej akcji poprosiliśmy kierownictwo hipermarketu „Rajski” . W sklepie umieszczony jest również kosz na dary.

SPOWIEDŹ ADWENTOWA W NASZEJ PARAFII

w sobotę 22 XII od godz. 9.00 do 12.00 (z półgodzinną przerwą o godz. 10.30)

oraz od godz. 14.00 do 17.00 (z półgodzinną przerwą o godz. 15.30).

Prosimy, by w miarę możliwości skorzystać ze spowiedzi w sobotę, ponieważ w niedzielę można nie zdążyć się wyspowiadać, a w Wigilię spowiadać będziemy tylko do godz. 10.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia

w środę 19 XII o godz. 11.00

(odwiedzamy chorych, którzy nie korzystają z posługi w pierwsze piątki miesiąca). Chorych i starszych należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

Zapraszamy i zachęcamy do adorowania Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja w kaplicy Miłosierdzia Bożego w naszym Sanktuarium trwa od poniedziałku do piątku. W piątek o godz. 15.00 Msza Święta w intencji zmarłych zgłoszonych przez wiernych. W czwartek w kaplicy bł. Jana Pawła II o godz. 17.00 Msza Święta w intencjach zgłoszonych przez wiernych. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

Przypominamy wszystkim wiernym, że na mocy dekretu Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza z okazji roku wiary nawiedzający nasze Sanktuarium przez cały rok wiary mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jakimi są: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach ojca świętego, odmówienie Ojcze nasz, Zdrowaś Mario i Wierzę w Boga.

Wolontariusze pochodzący z naszej diecezji przygotowują się do wyjazdu na doświadczenie misyjne do Indii, organizowane przez Wydział Misyjny krakowskiej kurii. Będą tam zaangażowani w min. Pracę socjalną z dziećmi oraz zajęcia z ubogimi mieszkańcami wiosek. Po wszystkich Mszach Świętych dnia 23 grudnia będzie rozprowadzane sianko na wigilijny stół, a ofiary zebrane z tej okazji przeznaczone zostaną na realizację projektu „Indie 2013”. Bóg zapłać.

W tym tygodniu pożegnaliśmy
+ Stanisława Ćwika i Ewę Lipka
Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

intencje mszalne