3. Niedziela adwentu

1. Dzisiaj świętujemy 3. Niedzielę Adwentu (niedziela gaudete). O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna,
o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nieszpory i Msza Święta wieczorna. Dzisiaj przy kościele można nabyć grudniowy numer „Przemienienia”, w którym zamieściliśmy porządek wizyty duszpasterskiej (kolędy).

2. Dzisiaj przy naszym Sanktuarium i przy kaplicy w Dolnym Makowie przedstawiciele Szkoły Katolickiej sprzedawać będą ozdoby świąteczne. Zysk ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby szkoły katolickiej.

Dom Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim również zaprasza dzisiaj na kiermasz ze stroikami świątecznymi.

Przy kaplicy w Grzechyni i w szkole po Mszy Świętej odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony będzie również na potrzeby tamtejszej szkoły. W programie jasełka i koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych imprezach szkolnych.

3. Do 20 XII w naszym Sanktuarium, jak w poprzednie lata, jest zbierana żywność dla potrzebujących, w ramach świątecznej pomocy. Kosz na dary jest wystawiony przed ołtarzem Serca Jezusowego.

4. We wtorek od godz. 9.00 z posługa sakramentalną odwiedzimy chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca. Chorych prosimy zgłosić w kancelarii.

5. Pani Sołtys Grzechyni informuje, że rolnicze ubezpieczenie budynków PZU jest przyjmowane codziennie w godzinach popołudniowych, bez dodatkowych opłat u sołtysa. Prosimy zabrać druki do opłaty.

6. W najbliższą sobotę i niedzielę w Sali „Stodoła” odbywać się będą katechezy dla narzeczonych.

7. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi ks. Dariusz. Życząc wszelkich łask Bożych w pracy duszpasterskiej, zapraszamy na Mszę Świętą w jego intencji w środę o godz. 18.00.

+ Zofię Motor i Józefa Szpaka

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.