3. Niedziela Adwentu

Dziś trzecia Niedziela Adwentu (Gaudete). O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przy Sanktuarium  i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W kancelarii można nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium. Przed Sanktuarium odbywa się kiermasz świąteczny organizowany przez fundację Serca dla maluszka na rzecz Oli Kaczmarczyk z Osielca.

2. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.30. W kaplicach: w Grzechyni – w środę o godz. 15.00, w Dolnym Makowie – w czwartek o godz. 15.45. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach.

3. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym pragniemy podziękować każdemu kto złoży  dobrowolną ofiarę do skarbonki która znajduje się pod obrazem św. Antoniego.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch i na wyspę Elbę w dniach od 3 października do 11 października 2020. Koszt 2550 zł, program i zapisy w kancelarii, pierwsza wpłata 300 zł.

5. We wtorek o godz. 16:00 zbiórka dla ministrantów. W piątek o godz. 17:15 zbiórka dla lektorów w kaplicy św. Jana Pawła II.

6.  Odwiedziny chorych których nie odwiedzamy na pierwszy piątek miesiąca odbędą się w dniu 21 grudnia (sobota). Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

7.Oplatek parafialny odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godz. 16:00 w Sali Stodoła. O przygotowanie opłatka prosimy mieszkańców Grzechyni.

8. Burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprasza na Mikołajkowy Turniej Charytatywny w dniu dzisiejszym w Zespole Szkół w Makowie Centrum. Dochód z turnieju przeznaczony będzie na huśtawkę dla niepełnosprawnych. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

9. W poniedziałek 23 grudnia w naszej parafii będzie dzień spowiedzi adwentowej. Księża spowiadać będą od 9.00 – 12.00 i od 14.00 do 17.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.30 – 11.00 i  15.30- 16.00.Komunia Święta będzie udzielana co 15 min.

10. Burmistrz Makowa Podhalańskiego oraz ks. Proboszcz Tadeusz Różałowski  zapraszają  23 grudnia o godz. 10:00 na spotkanie wigilijne na makowskim Rynku. Niech w to poniedziałkowe przedpołudnie zapanuje rodzinna atmosfera, w której łamiąc się opłatkiem podzielimy się swą życzliwością, składając sobie dobre życzenia, a w naszych sercach zagoszczą spokój i radość.

11.W przyszła niedzielę odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 16;00 odmówimy różaniec polecając wszystkie złożone intencje. O godz. 17:00 Msza Święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 16:00 będzie możliwość nabycia róż.

12. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 2800 zł Bóg zapłać.

† † †

+ Anna Biskup (lat 74)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.