3 Niedziela po Wielkanocy

8 V 2011

1. Dzisiaj 8 maja czcimy św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. W Krakowie odbywa się dzisiaj tradycyjna procesja z relikwiami św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 11.00 uroczyście świętować będziemy Jubileusze małżeńskie. W Sanktuarium Mati Bożej Królowej i Opiekunki Rodzin taka uroczystość nabiera szczególnego znaczenia. O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci oraz w intencji Strażaków Gminy Maków Podhalański. O godz. 16.00 Msza Święta na Makowskiej Górze i o godz. 16.30 nabożeństwo majowe. W dni powszednie majówki odprawiamy po wieczornej Mszy Świętej (ok. godz. 18.30).

Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na renowację naszego Sanktuarium.

2. W kalendarzu liturgicznym w sobotę obchodzić będziemy Święto św. Macieja, Apostoła.

3. W piątek o godz. 18.00 odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Intencje na Mszę Świętą wspólną przyjmujemy w kancelarii. O przygotowanie asysty prosimy Akcję Katolicką.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci z klas III obchodzić będą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Przygotowanie liturgiczne dla dzieci będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00. Spowiedź święta dla dzieci i rodziców będzie w sobotę godz. 9.00.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 – 17.00. O godz. 17.00 w kaplicy bł. Jana Pawła II będzie odprawiona Msza Święta w intencji uczestników pielgrzymki do Rzymu i w intencji dziękczynnej za beatyfikację. Zapraszamy wszystkich do modlitwy.

6. W przyszłą niedzielę przy kościele można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc dla niepełnosprawnego dziecka, Jakuba z Grzechyni.

7. W poniedziałek imieniny obchodzi ks. Grzegorz. W poniedziałek wieczorem będzie odprawiona Msza Święta w jego intencji.

8. W gablocie parafialnej zamieszczono informacje dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

9. W wtorek po wieczornej Mszy Świętej i majówce odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i dla ich rodziców, a w poniedziałek po majówce dla rodziców dzieci z klas II.

Do pobrania:

Intencje 8.05