3. Niedziela Wiekiego Postu

1. Dzisiaj obchodzimy trzecią niedzielę Wielkiego Postu. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej odprawiamy adorację Najświętszego Sakramentu. Dzisiejsza niedziela jest dniem szczególnej modlitwy za Kościół i o wybór papieża. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po Sumie o godz. 11.00 droga krzyżowa, o godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna,
o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta wieczorna. Dzisiaj przy kościele można nabyć baranki wielkanocne w ramach akcji Caritas „Podziel się wielkanocną radością”.  Za tydzień druga niedziela miesiąca, składka przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.  W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci i kurs przedmałżeński (w sobotę  i w niedzielę)

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 16.00 i o godz. 17.15. W kaplicach w Dolnym Makowie i Grzechyni w piątki o godz. 15.00.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcimy książeczki dla dzieci z klas II z całej parafii.

4. W niedzielę 10 marca, w Sali „Stodoła” o godz. 18.00 odbędzie się premiera tegorocznego Misterium Męki Pańskiej zatytułowanego: „Abyście szli i owoc przynosili”. Jak co roku, chcemy w ten sposób dać sobie okazję do przeżycia Męki Pańskiej. Kolejne przedstawienia odbywać się będą od poniedziałku 11 III do soboty 16 III również o godz. 18.00. Bilety można odebrać w kancelarii parafialnej.

5. W Niedzielę Palmową po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się w kościele Koncert „Najstarsze polskie pieśni pasyjne” w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej z Suchej Beskidzkiej.

6. W dniach od 1 maja do 5 maja organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu i na Litwę. Zapisy u pani Józefy Fujak z Białki. Informacje w gablocie parafialnej.

7. Dyrekcja i Rafa Rodziców Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim składa podziękowania tym, którzy jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia „Ostatków szkolnych”.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy

+ Adama Rusina z Żarnówki i Czesława Bałosa

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.