3. Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy 3 Niedzielę po Wielkanocy. Jest to pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9;30 zmiana tajemnic różańca świętego. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz.. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza Święta. Przed kościołem można nabyć miesięcznik „Cuda i łaski” poświęcony Matce Bożej Makowskiej. Miesięcznik został wydany z okazji 40-stej Rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek (6 maja) – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Środa (8 maja ) – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

3. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 16.30.

4.  We wtorek o godz. 18:30 spotkanie z rodzicami dzieci klas III Szkoły Podstawowej w Sanktuarium.

5. W piątek 10 maja odprawimy kolejną nowennę do MB Makowskiej przed Jubileuszem 40-lecia Koronacji Obrazu. O godz. 18:00 Msza Święta a po niej rozpoczynamy czuwanie, które potrwa do godziny 19:30.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:00 będziemy przeżywać Pierwszą Rocznicę Komunii Świętej dzieci klas IV z całej parafii. Próby dla dzieci odbędą się we wtorek i środę o godz. 16:00 a spowiedź w piątek od godz. 16:00.

7. Msza Święta w intencji strażaków Gminy Maków i ich rodzin zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę tj. 12 maja o godz. 9:30.

8. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

9. Zapraszamy na jednodniowa wycieczkę „Pętla Beskidzka” w dniu 17 czerwca 2019 roku. Zapisy w kancelarii parafialnej cena 129 zł a ulgowy 125 zł. Zapraszamy również na wycieczkę do Wrocławia w dniu 18 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej cena 222 zł a ulgowy 205zł.  Program wycieczek umieszczony jest w gablocie ogłoszeń.

10. W niedzielę 26 maja na Mszy Świętej o godz. 9:30 będziemy przezywać Jubileusze Małżeńskie ( 25, 50, 60 i 65 lat). Czcigodnych Jubilatów zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

11. Prosimy rodziny o podanie adresów księży i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii, w celu zaproszenia tych osób na Rocznicę Koronacji.

12. W najbliższy piątek i sobotę tj. 10 i 11 maja odbędą się w naszej parafii dwudniowe kursy dla narzeczonych.

13. Spotkanie Mężczyzn Św. Józefa odbędzie się w czwartek o godz. 18:30 w Sali Stodoła.

14. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 6200 zł. Bóg zapłać.