3. Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj obchodzimy 3. Niedzielę Wielkanocną która w Kościele Katolickim obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, zachęcamy do lektury Pisma Świętego w domach. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się też  12. Tydzień Biblijny.   O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Transmisje Mszy Świętych z naszego Sanktuarium w niedzielę o godz. 9:30, 11:00. Codziennie o godz. 20.30 odmawiamy różaniec bez udziału wiernych w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęcamy wszystkich do duchowej łączności poprzez transmisję online.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek, środę, czwartek i piątek od godz. 8:30 do 10:00. Do kancelarii parafialnej wchodzimy pojedynczo.

W Sanktuarium może przebywać 78 osób. Wierni gromadzący się w Sanktuarium na liturgii i poza nią ( np. w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu) są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Na zewnątrz Sanktuarium należy zachować zasadę 2 metrów odstępu.  W niedzielę i święta komunia będzie udzielana również na zewnątrz Sanktuarium.

Spowiedź w Sanktuarium odbywa się w kaplicy św. Jana Pawła II od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:30 do 8:00 oraz do godz. 17:30 do 18:00.  Wejście od strony cmentarza.

Od wtorku  do piątku trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Codziennie o godz. 11:30 odmawiamy różaniec a o godz. 15:00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Sanktuarium codziennie otwarte jest od godz. 6:00 do 18:30.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię i sanktuarium, które jest naszym wspólnym domem, składają ofiary do skarbony oraz na konto parafii:

Bank Spółdzielczy w Jordanowie O/Maków Podhalański

Środa (29 kwietnia) – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i dr Kościoła patronki Europy

Piątek  (1 maja) – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. W tym dniu na mocy dekretu ks. Arcybiskupa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota (2 maja) – Uroczystość NMP Królowej Polski. Święto to zostało przeniesione w tym roku z niedzieli 3 Maja. Msze Święte w Sanktuarium zostaną odprawione o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 18:00. W kaplicach w Grzechyni o godz. 8:15, a w Makowie Dolnym o godz. 9:30.

3. .  W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedzielę o godz. 16:30.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą w Kaplicy św. Jana Pawła II. W związku z obecną sytuacja nie będzie dodatkowej spowiedzi w piątek w konfesjonałach. W tym miesiącu nie będzie comiesięcznych odwiedzin chorych. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. W przyszłą niedzielę 3 maja o godz. 9:30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.

6. Sprawy gospodarcze:

W dalszym ciągu trwa remont naszych schodów prowadzących do Sanktuarium. Zapłacono kolejną ratę w wysokości 100 tysięcy złotych oraz zakupiono drugą  część granitu za którą zapłaciliśmy 29 500 zł.

7. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiarę w wysokości 8700  zł. Bóg zapłać

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+  Jadwigę Włoch ( lat 83)

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej  świeci.