3. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę wielkanocną i rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 poświęcenie książeczek dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. O godz. 13.00 Msza Święta na roczki dzieci oraz w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00. Z racji drugiej niedzieli miesiąca dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.

2. Spotkanie dla ministrantów z całej parafii będzie w czwartek, 18 kwietnia, o godz. 16.30 w kaplicy św. Jana Pawła II natomiast spotkanie lektorów w piątek, 19 kwietnia, o godz. 17.15.

3. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie w czwartek, 18 kwietnia, o godz. 18.30 w naszym Sanktuarium.

4. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 20 kwietnia, o godz. 10.00, w kaplicy św. Jana Pawła II w Sanktuarium.

5. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom i gościom, którzy uczestniczyli tak licznie w peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów. Szczególne podziękowania kierujemy do strażaków z OSP Maków Centrum oraz Policji, do zespołu regionalnego „Zbyrcok” z Juszczyna i „Malikowski Groń” z Grzechyni, do członków grup modlitewnych z całej parafii, do pocztów sztandarowych, ministrantów, lektorów, panów Kościelnych i pana Organisty. Dziękujemy Dyrektorowi Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, księżom dziekanom i wszystkim kapłanom oraz ich parafianom przybyłym z dekanatu makowskiego, jordanowskiego, suskiego i kalwaryjskiego a także księżom z Domu Księży im. Jana Pawła II.

6. Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim ogłasza zapisy dzieci do klas I szkoły podstawowej na rok szk. 2024/2025. Zapisy trwają od 15 do 26 kwietnia 2024r. w sekretariacie szkoły.

7. W sobotę, 20 kwietnia, od godz. 15.00, w Makowskim Centrum Kultury, zostanie przeprowadzona akcja profilaktyczna ph. „Przegoń raka”, połączona z piknikiem oraz prelekcjami na temat zdrowego stylu życia. Szczegóły na plakatach w gablocie.

8. Na remont schodów i na cele inwestycyjne w parafii złożono ofiary w wysokości 2.000 zł. Bóg zapłać! Od poniedziałku mamy zamiar rozpocząć prace remontowe przed Sanktuarium dlatego przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Barbarę Słowiak (74 lata)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci