3. Niedziela Wielkiego Postu

1. Obchodzimy 3. Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. Poświęcimy książeczki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. 11.00 Po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie odprawiona droga krzyżowa, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa  w nabożeństwach pasyjnych. Drogi krzyżowe odprawiamy w piątki o godz. 16.00 i o 17.15. A także w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11.00. W kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest o godz. 15.00.

2. We wtorek świętować będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w tym dniu odprawiać będziemy w następującym porządku: 6.30, 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00. Ta uroczystość przeżywana jest jako Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. O godz. 9.30 odbędzie się duchowa adopcja dziecka poczętego.

3. W przyszła niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 uroczyście pobłogosławimy nowych lektorów dla naszego dekanatu.

4. Zarząd Rady Osiedla w Dolnym Makowie zaprasza mieszkańców na coroczne zebranie  z Panem Burmistrzem, które odbędzie się w niedzielę 30 marca w budynku Szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich o godz. 10.30.

5. Zebranie mieszkańców wsi Grzechynia odbędzie się w dniu 29 marca o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Grzechyni.

6. Dzisiaj przed kościołem można nabyć baranka na stół wielkanocny w ramach corocznej akcji Caritas. W kancelarii można nabyć kartki wielkanocne, a także okolicznościowe medale z racji kanonizacji bł. Jana Pawła II.

7. Wspólnota Lwowskiego Seminarium zwraca się do nas z prośbą o finansowe wsparcie tej wspólnoty przeżywającej trudności szczególnie w obecnej sytuacji. W przyszłą niedziele będzie można złożyć ofiarę do puszek przy kościele dla Lwowskiego Seminarium.