3. Niedziela Wielkiego Postu

1. Obchodzimy 3. Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa  w nabożeństwach pasyjnych. Drogi krzyżowe odprawiamy w piątki o godz. 16.00 i o 17.15. A także w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11.00. W kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest o godz. 15.00. Dziś także druga niedziela miesiąca – ofiara z tacy przeznaczona jest na potrzeby Sanktuarium.

2. Dzisiaj o godz. 18.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się premiera Wielkopostnego Misterium pt. „Odgadnąć krzyż”. Misterium będzie wystawiane przez cały tydzień. Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Misterium, które od kilku lat w naszej parafii jest dobrą okazją do głębszego przeżycia Wielkiego Postu.

3. Dzisiaj przed kościołem można nabyć baranka na stół wielkanocny w ramach corocznej akcji Caritas. W kancelarii można nabyć kartki wielkanocne z wizerunkiem naszego Sanktuarium.

4 W czwartek o godz. 18.00 Msza Święta dla kandydatów do bierzmowania z klas 3 gimnazjum i ich rodziców.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 dokonamy obrzędu wprowadzenia i pobłogosławienia nowych ministrantów dla naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 13.00 będzie możliwość finansowego wsparcia ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Tarnawie Górnej. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na zakup windy, która jest niezbędna do funkcjonowania ośrodka.  O pomoc proszą rodzice zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

7. Kierownik Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Suchej Beskidzkiej zaprasza na szkolenie z zasad wypełniania wniosków obszarowych na 2015 r. Szkolenie odbędzie się 10.03.2015 o g. 10.00 w OSP w Makowie Podhalańskim.

8. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Targu prosi osoby wezwane przez Wójtów i Burmistrzów do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2015 r. Komisja Lekarska dla naszego powiatu pracować będzie od 2 marca do 1 kwietnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu.

+ Józefę Kurek (lat 90)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

intencje mszalne