3 Niedziela Wielkiego Postu

1. Obchodzimy 3 Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa  w nabożeństwach pasyjnych. Drogę krzyżową odprawimy w piątek o godz. 17.15. również w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00. W kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest o godz. 15.00. W ramach corocznej akcji Caritas dzisiaj przed kościołem można nabyć baranka na stół wielkanocny . W kancelarii i przed kościołem do nabycia również kartki wielkanocne z wizerunkiem naszego Sanktuarium. Po Mszach św.  składając  dobrowolną ofiarę do puszek  przed kościołem będzie można wspomóc akcję „Wiaderko prądu dla Ugandy” organizowana przez Fundację Dzieła Kolpinga w Polsce.

– piątek (4 marca)­: Święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej.

3. W środę (2 marca) o godz. 17.00 odbędzie się Droga Krzyżowa na Osiedlu Tysiąclecia.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu od 6.30 – 8.00, oraz od 17.30 – 18.00. W kaplicach spowiedź w poniedziałek (29 luty): w Grzechyni o godz.15.00, na Dolnym Makowie o godz. 16.00. W piątek spowiedź od godz. 6.30- 8.00 oraz od 15.00 – 18.00.  O godz. 16.00 Msza św. Z tej racji Droga Krzyżowa w tym dniu odbędzie się o godz. 17.15. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek w Grzechyni od godz. 9.00, a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które wygłoszą ojcowie bernardyni. W kruchcie kościoła do zabrania plan rekolekcji, który znajduje się również w gablotce i na naszej stronie internetowej.

6. W sobotę (12 marca) o godz. 18.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się premiera Wielkopostnego Misterium pt. „Wystarczy uwierzyć…”. Misterium będzie wystawiane przez cały tydzień do czwartku (17 marca). W niedzielę misterium będzie wystawiane w godzinach 14.00 i 18.00. W pozostałe dni  misterium wystawiamy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Misterium, które od kilku lat w naszej parafii jest dobrą okazją do głębszego przeżycia Wielkiego Postu. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej od czwartku.

7. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Francji proszone są o wpłatę drugiej raty w wysokości 500 zł. do przyszłej niedzieli.

8. Czciciele Najdroższej Krwi Chrystusa organizują w dniach 16-19 czerwca 2016 Pielgrzymkę do Sokółki – Świętej Wody – Wilna i Warszawy. Koszt pielgrzymki: 370/osoby. Szczegółowy program w gablocie.   Zapisy u Państwa Zarębów.

† † † †

W ubiegłum tygodniu odeszli do wieczności:

+ Władysław Bajcer (lat 73), Jan Sulka (lat 88)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Program Rekolekcji wielkopostnych