3 Niedziela Wielkiego Postu

1. Obchodzimy 3 Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Drogę krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 16.00 i 17.15.  W kaplicach nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w piątek o godz. 15.00. W ramach corocznej akcji Caritas przed kościołem można nabyć baranka na stół wielkanocny. W kancelarii i przed kościołem do nabycia również kartki wielkanocne z wizerunkiem naszego Sanktuarium.

Poniedziałek (20 marca)­ – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

Sobota (25 marca) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 9.30 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze Duchowej adopcji do zabrania w przedsionku kościoła.

3. W środę (22 marca)  o godz. 18.00 odprawimy Nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 możliwość nabycia róż i pamiątek związanych z postacią świętej. Od godz. 17.30 będziemy odczytywać intencje złożone przed figurą św. Rity oraz przesłane za pomocą strony internetowej.

4. Msza św. dla przed wyjazdem na pielgrzymkę do Guadalupe odprawiona zostanie w sobotę (25 marca) o godz. 8.00. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w Sali „Stodoła”.

5. Sołtys wsi Grzechynia informuje o zebraniu mieszkańców wsi, które odbędzie się  w sobotę (25 marca) o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Grzechyni

†  †  †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

+ Andrzeja Melzera (lat 84), Teresę Białończyk (lat 76  ), Irenę Westwalewicz (lat 87 ),

Cecylię Paleczną (lat 86), Stanisława Chruszczewskiego (64)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.