3. Niedziela Zwykła

Dzisiaj 3 Niedziela Zwykła. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 14:00 wizyta duszpasterska w Domu Księży Emerytów, Wikarówka i Plebania.  O godz. 16.30 wspólne kolędowanie przy żłóbku i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00.

2. Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek – 28  stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dr Kościoła

Czwartek – 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, Kapłana

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każda Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00 oraz od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9:00 a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00.

4. W sobotę (2 lutego) Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Porządek Mszy Świętych w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18:00. W kaplicach Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 8:00. Na każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia gromnic. Na Mszy Świętej o godz. 9:30 poświęcenie świec dla dzieci klas III z całej parafii. W tym to dniu przypada XXIII Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 siostry Serafitki  i siostry Albertynki odnowią swoje śluby zakonne oraz będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Po Mszy Świętej Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.  Składka z tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

5. Zapraszamy na parafialną adorację w Łagiewnikach w nocy z 6 na 7 lutego 2019 od godz. 21:00 do godz. 2:00. Zapisy w kancelarii.

6. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

7.W kancelarii parafialnej można nabyć srebrne medaliki z wizerunkiem MB Makowskiej.

8. Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę na Bałkany (Czarnogóra, Albania, Macedonia). Od 27 kwietnia do 4 maja 2019 r oraz na pielgrzymkę do Grecji Szlakiem św. Pawła Apostoła w terminie od 08 sierpnia do 15 sierpnia. Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej. Program pielgrzymki umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

9. Zarząd Oddziału Babiogórskiego Związku Podhalan w Makowie Podhalańskim zaprasza wszystkich członków Związku na spotkanie opłatkowe które odbędzie się 2 lutego 2019 o godz. 17:00 w Sali Stodoła. Spotkanie poprzedzone będzie Msza Świętą o godz. 16:00. Zarząd prosi o potwierdzenie przybycia.

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Łucję Bartkowiak(lat 96), +Mariannę Kosek-Listwan(lat 80), +Zbigniewa Bochenka(lat 69)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie