3. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 3. niedzielę zwykłą oraz Niedzielę Słowa Bożego. Świętujemy także Dzień Dziadka dlatego pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych Seniorów. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 16.00 będziemy odmawiać Różaniec w intencjach zanoszonych do Pana Boga poprzez wstawiennictwo Świętej Rity. O godz. 17.00 wieczorna Msza Święta a po Niej dalsza część nabożeństwa ku czci Świętej Rity. Od godz. 16.00 w kruchcie Sanktuarium będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

– wtorek, 24 stycznia wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,

środa, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła,

– czwartek, 26 stycznia – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa,

– sobota, 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

3. W tym tygodniu kontynuujemy naszą wizytę duszpasterską:

Porządek kolędy:

• Poniedziałek, 23 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 9.00 – Maków – ul. Słoneczna, Sienkiewicza, Szpitalna,

ul. Kościelna.

– Ks. Jacek – od godz. 15.30 – Maków – os. Tysiąclecia blok nr 5.

– Ks. Krzysztof – od godz. 15.30 – Maków – os. Tysiąclecia blok nr 3.

• Wtorek, 24 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 10.00 – Maków –  os. Makowska Góra (od Kaplicy Chowaniakowej).

– Ks. Krzysztof – od godz. 9.00 – Maków – os. Jedzinne, Białka – os. Dudrakowa i Za Torami

• Środa, 25 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 09.00 – Maków – os.Gieraty, os. Kurdasy, ul. Źródlana, ul. Krótka,

– Ks. Jacek – od godz. 10.00 – Maków – ul. Lipowa, Sosnowa, Kochanowskiego, Rynek.

• Czwartek, 26 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 10.00 – Białka – os. Sołtystwo i os. Sałapatkowa

– Ks. Jacek – od godz. 15.00 – Grzechynia – os. Zagrody Mędralowe, Mędralówka.

– Ks. Krzysztof – od godz. 15.00 – Maków – os. Tysiąclecia blok nr 7.

• Piątek, 27 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 10.00 – Maków – ul. Głowackiego (od p. Jamróz).

– Ks. Jacek – od godz. 15.00 – Maków Dolny – os. Stanaszkowa i domy przy ul. Wolności.

• Sobota, 28 stycznia:

– Ks. Jacek – od godz. 9.00 – Maków Dolny – os. Pyrowa, Rabowa, domy przy ul. Wolności.

4. W piątek, 27 stycznia, o godz. 17.15 będzie spotkanie ministrantów i lektorów w parafialnej sali „Stodoła”.

5. W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 11.00, wręczymy nagrody za najpiękniejsze lampiony roratnie wykonane własnoręcznie.

6. Zostało jeszcze 6 wolnych miejsc na Pielgrzymkę na Sycylię, która odbędzie się w dniach 27.05 – 03.06. 2023. Program jest umieszczony w gablocie ogłoszeń. Zgłoszenia można dokonać w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł.

7. Dyrekcja wraz z całą społecznością Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim zapraszają na szkolne Ostatki dzisiaj od godz. 14.00. Najpierw w auli szkolnej zostaną wystawione Jasełka a po nich w hali sportowej będą dalsze występy uczniów, atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz kawiarenka charytatywna na „Pomoc dla Kamila”, ucznia klasy szóstej, który zmaga się z glejakiem nerwu wzrokowego i nerwowłókniakami. Szczegóły na plakatach.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Halinę Kwaśną (85 lat), + Kazimierza Kryjaka (65 lat) + Jana Bryndzę (77 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci