3. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę zwykłą oraz Niedzielę Słowa Bożego. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Podczas Mszy Świętej o godz. 9.30 i 11.00 kolęduje z nami Zespół regionalny „Żywczanie”. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty i Msza Święta w intencji parafian, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00. Dzisiaj w szczególny sposób pamiętamy o modlitwie w intencji naszych Babć i Dziadków.

– Środa, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,

– Czwartek, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

Piątek, 26 stycznia – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

3. W poniedziałek, 22 stycznia, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec w złożonych intencjach. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej poświęcenie róż i dalszą część nabożeństwa. Od godz. 17.00, w kruchcie Sanktuarium, będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

4. W tym miesiącu deklaracje opiekuna/dysponenta grobu można składać w poniedziałek, 22 stycznia, od godz. 15.00 do 17.00 w kancelarii parafialnej.

5. Opłatek Związku Podhalan odbędzie się w sobotę, 27 stycznia w parafialnej sali „Stodoła”. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 14.00 w naszym Sanktuarium.

6. Dziecięcy Zespół Regionalny „Malikowski Groń” i Rada Rodziców z Zespołu Szkół w Grzechyni serdecznie zapraszają na wspólne kolędowanie w sobotę, 27 stycznia, o godz. 16.00 w szkolnej sali gimnastycznej.

7. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Portugalii, którą organizuje nasza parafia w dniach 20 – 27 lipca 2024r. Koszt 5.550 zł. Szczegółowy program znajduje się w gablocie przed Sanktuarium. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 1500 zł.

8. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Poniedziałek, 22 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 9.00 – Maków Centrum – ul. Krzywa, Dąbrowskiego, Bema, Klonowa, Kwiatowa,

Ks. Jacek od godz. 9.00 – Białka – os. Sołtystwo i os. Sałapatkowa.

Wtorek, 23 stycznia:

Ks. Krzysztof od godz. 9.00 –. Maków Centrum – ul. Żwirki i Wigury, Krasickiego, Piasta.

Środa, 24 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 11.30 – Maków Centrum – Gieraty, Kurdasy, ul. Źródlana, ul. Krótka,

Ks. Jacek od godz. 9.00 – Maków Centrum – os. Draby, ul. Modrzewiowa i os. Na Stoku.

Czwartek, 25 stycznia:

Ks. Jacek od godz. 15.30 – Maków Dolny – os. Czajowa, Surletowa, domy przy ul. Wolności,

Ks. Krzysztof od godz. 15.00 – Maków Dolny – os. Pawlicowa, domy przy ul. Wolności.

Piątek, 26 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 9.00 – Maków Centrum – os. Ostrysz, Sołki, ul. Żeromskiego.

Sobota, 27 stycznia:

Ks. Jacek od godz. 9.00 – Maków Centrum – ul. Słoneczna, Sienkiewicza, Szpitalna, Kościelna.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Zofię Jurek (89 lat) i + Bartłomieja Kusia (56 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci