24 I 2010

1. Dzisiaj trzecia niedziela zwykła.

O godz. 16.00 odbędzie się opłatek parafialny. Porządek Mszy Św, jak w każdą niedzielę.

Dzisiaj przy kościele można złożyć ofiarę na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na Haiti.

31 I 2010 r. w Sali „Stodoła” odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Związku Podhalan.

poniedziałek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

wtorek –           wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

środa – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa

czwartek –        wspomnienie św. Tomasza z Akwinu kapłana i Doktora Kościoła

3. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy za serdeczne przyjęcie kapłanów i za wszystkie ofiary. Zgodnie z dekretem księża część ofiar przeznaczają na utrzymanie seminarium, Papieskiego Uniwersytetu, Kurii, Bratnią Pomoc Kapłańską i misje. Każdy ksiądz odprawi dzisiaj Mszę Świętą w intencji wszystkich rodzin, które odwiedził po kolędzie. Chcemy modlić w waszych intencjach.

4. W sobotę o godz. 8.00 w czasie Mszy św. modlić się będziemy za rodziny. O godz. 11.00 Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. bpa Jana Szkodonia rozpocznie się opłatek dla księży z naszego dekanatu. Na Mszę św. serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

5. W sobotę i w niedzielę odbędzie się kurs przedmałżeński.

6. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie informuje, że Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie odbędzie się w świetlicy Straży w dniu 31 stycznia 2010 r. o godz. 11.00.

7. W dniach od 27 II do 7 III w naszej parafii odbędą się Misje Święte. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

8. Jest jeszcze wolnych 8 miejsc na kwietniową pielgrzymkę do Francji (Ars, Lourdes, Paryż) w dniach 12 IV – 23 IV. Cena 2750 zł.

9. W kancelarii parafialnej można nabyć gromnice

10. Jeśli z jakichkolwiek powodów ktoś nie przyjął jeszcze sakramentu bierzmowania, a chciałby to uczynić, to w naszej parafii będą odbywać się katechezy uzupełniające dla tych osób. Prosimy, by chęć uczestniczenia w tych katechezach zgłosić w kancelarii parafialnej do końca stycznia.

++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Ireneusza Bogaczyka i Andrzeja Łagowskiego

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.