3. Niedziela zwykła

Dzisiaj trzecia niedziela zwykła.

Dzisiaj gościmy Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Żywczanie”. Przy kościele będzie można nabyć płyty z utworami tego zespołu. Dzisiaj o godz. 16.00 w Sali „Stodoła” rozpoczniemy opłatek parafialny.

W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży  oraz Pana Organisty i Kościelnego. W przyszłą niedzielę każdy ksiądz odprawi Mszę Świętą w intencji rodzin, które odwiedził po kolędzie.

Dzisiaj przy kościele można nabyć styczniowe „Przemienienie” z programem rekolekcji i nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego. Program tych uroczystości i rekolekcji będzie również umieszczony
w specjalnym folderze, który rozprowadzać będziemy w przyszłą niedzielę.

W przyszłą niedzielę do puszek przy kościele można będzie złożyć ofiarę na pomoc dla rodziny
z Grzechyni, która ucierpiała w wyniku pożaru.

W czwartek od godz. 15:00 Adoracja, o 17:00 Msza Św. w Kaplicy Jana Pawła II w intencjach zgłoszonych przez wiernych, w sobotę o godz. 8:00 Msza Św. w intencji rodzin.

W czwartek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie przedstawicieli Ochotniczej Straży
z całej parafii, Związku Podhalan, kolejarzy i górników. Tematem spotkania będzie omówienie peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje przed Peregrynacją Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II. Rekolekcje wprowadzą nas w przeżywanie tego szczególnego czasu.

wtorek –    wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła

środa –      Święto Nawrócenia św. Pawła , Apostoła

czwartek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

piątek –     wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa

sobota –     wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i Doktora Kościoła

Porządek kolędy

23 stycznia 2012 – od godz. 13.00  ul. Orzeszkowej, Sikorskiego, Wolności 3-27 i 6-34

24 stycznia 2012 – od godz. 10.00  Białka, od os. Czarnówka do Rampy

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Ludwika Polaka, Józefę Barcik, Mirosława Budzonia,

Joannę Listwan, Edwarda Lasę

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne

intencje 15 stycznia