Przejdź do treści

30. Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Jest to wspólna uroczystość wszystkich parafii. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu zaśpiewamy hymn „Te Deum” dziękując za nasze Sanktuarium i dobro, jakie dokonuje się od wieków w tym miejscu. O godz. 9.30 odprawimy również Mszę Świętą w intencji śp. Ks. Prałata Franciszka Dźwigońskiego  w 19 rocznice śmierci. Po nabożeństwie udamy się z kwiatami do gromu zmarłego księdza proboszcza. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe. Dzisiaj przy kościele jest zbierana do puszek składka na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

2. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych.

Porządek nabożeństw w tym dniu: w kaplicach i w Sanktuarium przed południem – jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 uroczyste nieszpory z kazaniem w kościele i procesją na cmentarz. W czasie procesji modlić się będziemy za naszych zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Bezpośrednio po zakończeniu procesji w kościele odprawimy ostatnią w tym dniu Mszę Świętą. Po Sumie o godz. 11.00 będzie odprawiona Droga Krzyżowa  w intencji zmarłych. O godz. 19.00 na cmentarzu odprawimy różaniec za zmarłych.

Porządek nabożeństw w Dzień Zaduszny: 6.30, 7.00, 8.00, 9.30 (po Mszy Św. procesja na nowy cmentarz) o godz. 16.00  i o 18.00.

Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę, mogą dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wierni, którzy w dniach 1 – 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust zupełny za zmarłych. W inne dni roku jest to odpust cząstkowy. W listopadzie codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. odmawiać będziemy różaniec za zmarłych z wypominkami. Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w środę od godz. 6.30 – 10.00
(z przerwą od 8.30 – 9.00) oraz od godz. 14.00 – 18.00 (z przerwą od 15.30 – 16.00). W okresie przedświątecznym, w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny jest prowadzona Akcja „Znicz”. Dochód ze sprzedaży zniczy przeznaczony jest na potrzeby uczniów oraz doposażenie szkoły. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na cmentarzu prowadzona będzie kwesta,  z której dochód przeznaczymy na utrzymanie cmentarza. Kwestę przeprowadzi młodzież gimnazjalna
i Akcja Katolicka.

3.W kancelarii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne na poszczególne Msze Święte w niedziele. Wypominki można zgłaszać w kancelarii codziennie przez cały dzień.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą oraz w środę. W kaplicach: w Grzechyni, w poniedziałek o godz. 16.00 w czasie różańca, w Dolnym Makowie we wtorek o godz. 16.00 w czasie różańca.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

w sobotę od godz. 9.00 w całej parafii. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

intencje 28 października

 

Skip to content