30. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy wspólną dla wszystkich kościołów Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Świątyni. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu zaśpiewamy dziękczynne „Ciebie, Boga wysławiamy”. O godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 różaniec i Mszę Świętą wieczorną. Dzisiaj po Mszy Świętej można nabyć październikowy numer naszego czasopisma „Przemienienie”.

poniedziałek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to również dzień imienin naszego księdza Proboszcza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji księdza Proboszcza na Mszę Świętą o godz. 18.00.

3. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych.

Porządek nabożeństw w tym dniu: w kaplicach i w Sanktuarium przed południem – jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 uroczyste nieszpory z kazaniem w kościele i procesją na cmentarz. W czasie procesji modlić się będziemy za naszych zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Bezpośrednio po zakończeniu procesji w kościele odprawimy ostatnią w tym dniu Mszę Świętą.

Po Sumie o godz. 11.00 będzie odprawiona Droga Krzyżowa  w intencji zmarłych. O godz. 19.00 na cmentarzu odprawimy różaniec za zmarłych.

Porządek nabożeństw w Dzień Zaduszny: 6.30, 7.00, 8.00, 9.30 (po Mszy Św. procesja na nowy cmentarz) i o 18.00.

Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę, mogą dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.

Wierni, którzy w dniach 1 – 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust zupełny za zmarłych. W inne dni roku jest to odpust cząstkowy.

W listopadzie codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. odmawiać będziemy różaniec za zmarłych z wypominkami.

Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w czwartek od godz. 6.30 – 9.00  oraz od godz. 14.00 – 18.00.

W okresie przedświątecznym, w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny jest prowadzona Akcja „Znicz”. Dochód ze sprzedaży zniczy przeznaczony jest na potrzeby uczniów oraz doposażenie szkoły. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na cmentarzu prowadzona będzie kwesta, z której dochód przeznaczymy na utrzymanie cmentarza. Kwestę przeprowadzi młodzież gimnazjalna i Akcja Katolicka.

W okresie przedświątecznym kancelaria czynna będzie codziennie od poniedziałku do czwartku w godz. 8.30 – 12.00 i 14.00 – 18.00.

4. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo Drogi krzyżowej w intencji zmarłych wokół kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.45 będzie odprawiona droga krzyżowa na Wzgórze Pamięci w Dolnym Makowie w intencji zmarłych.

5. Miejska Biblioteka Publiczna i Dom Kultury w Makowie Podhalańskim we współpracy z lekarzami Podstawowej Opieki Zdrowotnej zapraszają na cykl spotkań edukacyjnych adresowanych do chorych na cukrzycę i ich rodzin. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę o godz. 17.00 w Domu Kultury.

6. Rodzina poszukuje mieszkania do wynajęcia. Jeśli ktoś chciałby pomóc, prosimy o kontakt z kancelarią.