Przejdź do treści

30. Niedziela Zwykła

1 Dzisiaj obchodzimy wspólną dla wszystkich kościołów Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Świątyni. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu zaśpiewamy dziękczynne „Ciebie, Boga wysławiamy”. O godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 różaniec i Mszę Świętą wieczorną. Dzisiaj przy kościele będzie zorganizowana zbiórka pieniędzy na pomoc rodzinie z Krzeszowa, której ostatnio spłonął dom. Dzisiaj przy kaplicy w Grzechyni będą sprzedawane znicze. Dochód z akcji będzie przeznaczony na potrzeby szkoły w Grzechyni.

W okresie przedświątecznym, w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny Rada Rodziców Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim organizuje przy kościele i cmentarzu coroczną akcję Znicz. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby uczniów oraz doposażenie szkoły.

2. Kalendarz liturgiczny:

wtorek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to również dzień imienin naszego księdza Proboszcza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji księdza Proboszcza na Mszę Świętą
o godz. 18.00.

3. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych.

Porządek nabożeństw w tym dniu: w kaplicach i w Sanktuarium przed południem – jak w każdą niedzielę.
O godz. 14.00 uroczyste nieszpory z kazaniem w kościele i procesją na cmentarz. W czasie procesji modlić się będziemy za naszych zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

Bezpośrednio po zakończeniu procesji w kościele odprawimy ostatnią w tym dniu Mszę Świętą.

Po Sumie o godz. 11.00 będzie odprawiona Droga Krzyżowa  w intencji zmarłych. O godz. 19.00 na cmentarzu odprawimy różaniec za zmarłych.

W niedzielę przeżywać będziemy Dzień Zaduszny. Porządek Mszy Świętych: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00, 17.00. W kaplicach: w Grzechyni o godz. 8.15, w Dolnym Makowie o godz. 9.30. W Sanktuarium po Mszy Św. o godz. 9.30 procesja na nowy cmentarz.

Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę, mogą dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.

Wierni, którzy w dniach 1 – 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust zupełny za zmarłych. W inne dni roku jest to odpust cząstkowy.

W listopadzie codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. odmawiać będziemy różaniec za zmarłych z wypominkami.

W każdą niedzielę listopada o godz. 16.30 odprawiać będziemy nieszpory za zmarłych.

Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w piątek 31 października od godz. 6.30 – 10.00  oraz od godz. 15.00 – 18.00.

W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na cmentarzu prowadzona będzie kwesta, z której dochód przeznaczymy będzie na utrzymanie cmentarza. Kwestę przeprowadzi młodzież gimnazjalna.

W okresie przedświątecznym kancelaria czynna będzie codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 12.00 i 14.00 – 17.30.

4. W naszej parafii organizowana jest wycieczka do Maroka w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2015 r. Koszt wynosi 1140 Euro. Program i zapisy w kancelarii. Pierwsza rata wynosi 200 Euro.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

śp. Karola Jancarza (lat 65), Barbarę Litwiniuk (lat 61)

Mariannę Wandę Sołek (lat 76), Annę Mika (lat 80), Stanisława Pająka (lat 62)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Skip to content