30. Niedziela Zwykła. Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego.

Przeżywamy 30. Niedziele Zwykła oraz Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy hymn Te Deum. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 będziemy modlić się za śp. Ks. Prałata Franciszka Dźwigońskiego w 26 r. śmierci, po Mszy Świętej udamy się na cmentarz złożyć kwiaty na grobie księdza prałata. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe oraz wieczorna Msza Święta o godz. 17:00.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek ( 28 października) – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu naszą modlitwą obejmujemy ks. Proboszcza  wypraszając dla Niego potrzebne łaski Bożego błogosławieństwa i opiekę Matki Najświętszej w dalszej posłudze duszpasterskiej.

Piątek (1 listopada) – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym tj. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00. Ostatnia Msza św. w tym dniu odprawiona zostanie po procesji ok. godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarując je za zmarłych.  Nieszpory za zmarłych odprawimy o godz. 14.00. Po nich, udamy się z procesją na cmentarz, aby modlić się za zmarłych. W tym dniu młodzież klas VII i VIII SP w godz. 8.00 – 16.00 przeprowadzi kwestę na cele remontowe i utrzymanie czystości cmentarza. W tym dniu o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo różańcowe za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Wierni którzy nawiedzą kościół lub kaplicę w dniu Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany za zmarłych. Przez cały miesiąc listopad w dni powszednie  o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16:30 modlimy się za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych ofiarując  w ich intencji część Różańca św.

Sobota ( 2 listopada) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)- W tym dniu Msze św. odprawimy o godzinie: 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Procesja w intencji zmarłych  na nowy cmentarz odprawiona zostanie po Mszy św. o godz. 9.30.

3.  Stała posługa księży w konfesjonale od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 10:00.

4.  Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych odbędzie się w naszym Sanktuarium  w czwartek  (31 października) w godzinach: 6.30- 10.00  oraz 15.00 – 18.00, jest to równocześnie spowiedź na pierwszy piątek miesiąca.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługa sakramentalna w Grzechyni w czwartek 31 października od godz. 9:00 a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 10:00. W sobotę po wieczornej Mszy Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Wierni którzy w dniach od 1 do 8 listopada  nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące, a w inne dni roku cząstkowy.

7. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej dzisiaj po Mszach św.,  w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek w godzinach 8.30 – 12.00 oraz od 14.00 – 17.30, oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych również po Mszach św.

8. Zapraszamy na parafialne czuwanie na Jasnej Górze w nocy z 18 na 19 listopada br. Zapisy w kancelarii parafialnej koszt. 40 zł . Przy zapisie należy podać godzinę do której będzie się czuwało czy do 1:00 czy  4:00.

9.  W niedzielę 3 listopada o godz. 14:45 na Wzgórzu Pamięci w Makowie dolnym zostanie odprawiona Droga Krzyżowa za zmarłych. Przed nabożeństwem Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy.

10. W środę 30 października o godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza Święta w Kaplicy Filasowej.

11.  W ubiegłą niedzielę na pomoc dla Pani Małgorzaty Palarskiej złożono ofiary w wysokości 8004 zł i 4 euro. Bóg zapłać.

12.  Dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim informuje że „Akcja Znicz” organizowana jest w dniach 30.10-02.11.2019. Znicze sprzedawane będą w obrębie kościoła, a uzyskany dochód przekazany będzie na potrzeby uczniów Zespołu Szkół.

13.  Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 20 tysięcy zł. Bóg zapłać.

† † †

+ Antoniego Wicherka(lat 88), + Kazimierza Kaczmarczyka(lat 67),

Marię Koziana(lat 80)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.