31. Niedziela zwykła

1.Dzisiaj przeżywamy 31 niedzielę zwykłą i pierwszą niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.  O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 różaniec za zmarłych. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na renowację wieży kościelnej. Dzisiaj o godz. 14.45 Koronka do miłosierdzia Bożego i Droga krzyżowa na Wzgórze Pamięci w Dolnym Makowie

2. Kalendarz liturgiczny

piątek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

sobota – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

3. Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W piątek o godz. 15.00 w kaplicy miłosierdzia Bożego Msza Święta w intencji zmarłych zgłoszonych przez wiernych. W czwartek w kaplicy bł. Jana Pawła II o godz. 17.00 Msza Święta  w intencji o powołania. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

4.W piątek na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy kandydatów o bierzmowania. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy również rodziców kandydatów.

5. Organizujemy wyjazd do Rzymu na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, na które zaprosił do siebie Ojciec Święty Benedykt XVI z okazji Roku Wiary. Spotkanie odbędzie się w dniach 28 XII – 2 I.
W programie spotkania znajdą się ekumeniczne modlitwy, zwiedzanie Rzymu, spotkania tematyczne oraz „Święto Narodów” w ostatni dzień roku. Koszt 420 zł + 55 euro. Zapis chętnych w wieku 17 do 35 lat  w kancelarii parafialnej.

6. W niedzielę za tydzień o godz. 9.30 odprawimy Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. W czasie liturgii śpiewać będzie chór z Bazyliki Mariackiej. Po Mszy Świętej krótki koncert chóru i przemarsz do miejsc pamięci w naszym mieście.

7. W dniu 18 XI o godz. 8.00 Msza Święta dziękczynna za nawiedzenie obrazu „Jezu ufam Tobie” dla mieszkańców os. Jasnochowa i ul. Wolności.

8. W tym tygodniu można się zgłaszać na pielgrzymkę do Turcji w dniach 14 VIII – 28 VIII 2013 r. Program pielgrzymki do wglądu na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+ Helenę Pieróg, Kazimierza Sulkę i Andrzeja Oleksę

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

INTENCJE 4 listopada