31 Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy 31 Niedzielę Zwykłą. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 zmiana tajemnic różańca świętego. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 różaniec za zmarłych z wypominkami i wieczorna Msza Święta. Również dzisiaj o godz. 14:45 na Wzgórzu Pamięci w Makowie dolnym zostanie odprawiona Droga Krzyżowa za zmarłych. Przed nabożeństwem Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy.

Czwartek ( 9 listopada) – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

Piątek ( 10 listopada) – wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i dr Kościoła

Sobota ( 11 listopada) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada Narodowe Święto Niepodległości,  O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej.

3. Przez cały miesiąc listopad: w niedzielę o godz.16.30, w tygodniu o godz.17.30 modlimy się za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych ofiarując w ich intencji część Różańca św.

4. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie parafialne. Wyjazd w poniedziałek 20 listopada  o godz. 17.00, powrót do Makowa około godz.  4.00 dwa autokary lub około godz.  8.00 rano jeden autokar. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w kancelarii.

5. Msza Święta w intencji Uczestników Drogi Krzyżowej w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz ich rodzin zostanie odprawiona w Boże Narodzenie o godz. 17:00. Msza Święta za zmarłych z ich rodzin zostanie odprawiona w niedzielę 31 grudnia o godz. 8:00 oraz na Fatimie 13 listopada.

6. Grupa Apostolska zaprasza dzieci i młodzież na dni skupienia w dniach od 10 do 12 listopada. Zapisy w kancelarii do 8 listopada. Koszt 50 zł.

7. . W czwartek 9 listopada zapraszamy Młodzież klas III gimnazjum wraz z rodzicami na Mszę  Świętą o godz. 18:00.

8. W poniedziałek (13 listopada)  o godz. 18.00 odprawimy ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w intencji zmarłych. Intencje na Mszę św. zbiorową przyjmujemy w kancelarii. Możliwość nabycia świec na procesję od godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie rodziny, które w minionym roku tj.13 listopada 2016 – 13 listopada 2017 pożegnały swoich bliskich. O przygotowanie asysty prosimy Akcję Katolicką i Grupę Adorującą w Łagiewnikach.

+ Grażynę Kolber (lat 58 )

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.