31. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 31. niedzielę zwykłą a pierwszą niedzielę listopada. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Na Mszy Świętej o godz. 9.30 poświęcimy opłatki, które Panowie Kościelni zaniosą do naszych domów. Poświęcony w kościele parafialnym opłatek jest wyrazem jedności nie tylko naszych rodzin, ale również wyrazem jedności naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie Panów Kościelnych, którzy są pracownikami naszej parafii. Panowie rozpoczną rozprowadzanie opłatków od jutra. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 13.00 Msza Święta w intencji parafian i uroczysty chrzest święty. O godz.  15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 różaniec w intencji zmarłych wypominanych i Msza Święta o godz. 17.00. Po każdej Mszy Świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

– czwartek, 9 listopada – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– piątek, 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

– sobota, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa i Narodowe Święto Niepodległości.

3. Przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30 odmawiamy różaniec w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych.

4. W sobotę, 11 listopada, o godz. 9.30 odprawimy Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Po Mszy Świętej złożymy kwiaty w miejscach pamięci a następnie będzie poświęcenie odnowionego pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego przed szpitalem im. Rydygiera w Makowie Podhalańskim. Pozostałe Msze Święte w tym dniu odprawimy w Sanktuarium o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00.

5. Nasza parafia organizuje czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w nocy z 23 na 24 listopada, tj. z czwartku na piątek. Wyjazd jest planowany w czwartek, o godz. 17.00 z górnego parkingu obok Sanktuarium. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych, szczególnie na czuwanie całonocne do godz. 4.00. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6.  W tym miesiącu deklaracje opiekuna / dysponenta grobu można składać w poniedziałek 6 i 27 listopada od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę, 12 listopada, o godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci. Młodych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej. Będzie to druga niedziela miesiąca więc składka będzie przeznaczona na wymianę sprzętu nagłaśniającego w naszym Sanktuarium.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Stanisława Woźnego (93 lata), + Andrzeja Dańczaka (56 lat) i + Jana Myszora (86 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci