31 niedziela zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła

31 X 2010

1. Dzisiaj wypada Rocznica Poświęcenia Kościoła. Jest to wspólna uroczystość wszystkich parafii.
O godz. 11.00 modlić się będziemy za ś. p. ks. prałata Franciszka Dźwigońskiego. Po Sumie udamy się
w procesji do grobów zmarłych księży, by modlić się o życie wieczne dla byłych naszych duszpasterzy. Dzisiaj po każdej Mszy Św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odśpiewamy hymn „Ciebie, Boga, wysławiamy” dziękując Bogu za Jego obecność wśród nas.

O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

Dzisiaj i w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu i przy kościele będzie przeprowadzona kwesta na rzecz naszego cmentarza. Ofiary te przeznaczymy na wykonanie kolejnych alejek na naszym cmentarzu.

W okresie przedświątecznym i w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie prowadzona Akcja „Znicz”. Dochód ze sprzedaży zniczy będzie przeznaczony na dofinansowanie zajęć dodatkowych dla uczniów Zespołu Szkół w Makowie oraz na pomoc dla najuboższych dzieci.

2. Jutro przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych.

Porządek nabożeństw w tym dniu: w kaplicach i w Sanktuarium przed południem – jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 uroczyste nieszpory z kazaniem w kościele i procesją na cmentarz.
W czasie procesji modlić się będziemy za naszych zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Bezpośrednio po zakończeniu procesji w kościele odprawimy ostatnią w tym dniu Mszę Świętą.

Po Sumie o godz. 11.00 będzie odprawiona Droga Krzyżowa  w intencji zmarłych.

Porządek nabożeństw w Dzień Zaduszny: 6.30, 7.00, 8.00, 9.30 (po Mszy Św. procesja na nowy cmentarz) i o 18.00.

Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę, mogą dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.

Wierni, którzy w dniach 1 – 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust zupełny za zmarłych. W inne dni roku jest to odpust cząstkowy.

W listopadzie codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. odmawiać będziemy różaniec za zmarłych z wypominkami.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo rozpoczniemy w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odmówimy wspólnie jedną część różańca, a o godz. 17.30 w czasie nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy za zmarłych. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi.

4. W dniu 7 listopada o godz. 14.45 na Wzgórzu Pamięci w Dolnym Makowie zostanie odprawione nabożeństwo drogi krzyżowej w int. Zmarłych. Przed nabożeństwem w kaplicy Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą oraz w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W piątek
o godz. 16.00 odprawimy Mszę Święta dla dzieci.

W kaplicach: Grzechynia, w środę o godz. 15.00, w Dolnym Makowie w środę o godz. 16.00. Po spowiedzi odprawimy Mszę Świętą.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

w piątek od godz. 9.00 w Grzechyni

w sobotę od godz. 9.00 w Makowie Centrum oraz w Makowie Dolnym i Białce

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

6. Jest organizowany wjazd na pielgrzymkę do Rzymu związaną z uroczystością nadania godności kardynalskiej ks. Abp. Kazimierzowi Nyczowi. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 18 – 24 listopada. Szczegóły podane są w gablocie.

Zapisy przyjmuje p. Józefa Fujak z Białki.