29 X 2011

Rocznica Poświęcenia Kościoła

1. Dzisiaj wspólną dla wszystkich kościołów uroczystością świętujemy rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu zaśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo różańcowe, a po nim wieczorną Mszę Świętą.

Rada Rodziców z Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim przy kościele organizuje akcję „Znicz”. Dochód ze sprzedaży zniczy przeznaczony jest na potrzeby uczniów Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim. Akcja potrwa do 2 XI.

2. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych.

Porządek Mszy Świętych w tym dniu: w kaplicach i w Sanktuarium przed południem – jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 uroczyste nieszpory z kazaniem w kościele i procesją na cmentarz.
W czasie procesji modlić się będziemy za naszych zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Bezpośrednio po zakończeniu procesji w kościele odprawimy ostatnią w tym dniu Mszę Świętą.

Po Sumie o godz. 11.00 będzie odprawiona Droga Krzyżowa  w intencji zmarłych.

W Uroczystość Wszystkich Świętych młodzież z Gimnazjum będzie kwestować na cmentarzu. Pieniądze
z kwesty będą przeznaczone na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego. Ofiarę na cmentarz można złożyć również dzisiaj do wystawionych przy kościele puszek.

Porządek Mszy Świętych w Dzień Zaduszny: 6.30, 7.00, 8.00, 9.30 (po Mszy Św. procesja na nowy cmentarz z wypominkami) i o 18.00.

Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę, mogą dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wierni, którzy w dniach 1 – 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust zupełny za zmarłych. W inne dni roku jest to odpust cząstkowy.

W listopadzie codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. odmawiać będziemy różaniec
z wypominkami.

Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie jutro przez cały dzień z przerwami 8.30 – 9.00, 12.00 – 14.00 i 15.30 – 16.00.

W dniu 6 listopada o godz. 14.45 na Wzgórzu Pamięci w Dolnym Makowie zostanie odprawione nabożeństwo drogi krzyżowej w int. zmarłych. Przed nabożeństwem w kaplicy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek spowiadamy od godz. 6.30 – 8.00 i od godz. 15.00 do 18.00. W piątek o godz. 16.00 odprawimy Mszę Święta dla dzieci.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

w piątek od godz. 9.00 w Grzechyni

w sobotę od godz. 9.00 w Makowie Centrum oraz w Makowie Dolnym i Białce

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

5. W piątek wypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Jest to dzień imienin Karola Wojtyły, bł. Jana Pawła II

Intencje:

intencje 30.10