32. Niedziela Zwykła

Przeżywamy 32. Niedziele Zwykła. jO godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 różaniec z wypominkami i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00. Jest to druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek ( 11 listopada ) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to Narodowe Święto Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9:30, po Mszy Świętej przemarsz do miejsc pamięci w Makowie.

Wtorek ( 12 listopada) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

Środa ( 13 listopada) – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Izaaka i Krystyna, pierwszych

męczenników Polski.

3.   W środę (13 listopada)  o godz. 18.00 odprawimy ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w intencji zmarłych. Intencje na Mszę św. zbiorową przyjmujemy w kancelarii.  Zapraszamy szczególnie rodziny, które w minionym roku tj.13 listopada 2018 – 13 listopada 2019 pożegnały swoich bliskich. O przygotowanie asysty prosimy Zespół Charytatywny.

4.  Przez cały miesiąc listopad w dni powszednie  o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16:30 modlimy się za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych ofiarując  w ich intencji część Różańca św.

5. Zapraszamy na parafialne czuwanie na Jasnej Górze w nocy z 18 na 19 listopada br. Zapisy w kancelarii parafialnej koszt. 40 zł . Przy zapisie należy podać godzinę do której będzie się czuwało czy do 1:00 czy  4:00.

6. W piątek i sobotę w naszej parafii odbędą się dwudniowe katechezy dla narzeczony.

7. Kwesta na cele cmentarza w dniu Wszystkich Świętych wyniosła 5600 zł. Zakupiono olej opałowy koszt 9 750 zł.

8. Burmistrz Makowa zaprasza wszystkich seniorów na Senioriadę w dniu 14 listopada o godz. 14:00 w Zespole Szkół w Makowie Centrum.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch ( Toskania i Wyspa Elba) w dniach od 03.10 do 11.10.2020. Koszt 2 550 zł. Przy zapisie wpłata 300 zł. Program pielgrzymki umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.

10. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości  7100 zł. Bóg zapłać.

† † †

+ ks. Wacława Cedro (lat 85)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.