32. Niedziela Zwykła

Obchodzimy dziś 32. Niedzielę Zwykła. Porządek Mszy Świętych w Sanktuarium o godz.. 6.30, 8.00, 8.45, 9.30, 10:15, 11:00. O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 różaniec z wypominkami i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy Świętej o godz. 9:30 poświęcimy opłatki które Pan Organista i Pan Kościelny zaniosą do naszych domów. Poświęcony w kościele parafialnym opłatek jest wyrazem jedności nie tylko naszych rodzin, ale również wyrazem jedności naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Organisty i Pana Kościelnego , którzy są pracownikami naszej parafii. Panowie rozpoczną rozprowadzanie opłatków od jutrzejszego dnia. Jest to druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii.

Poniedziałek ( 9 listopada) – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

Wtorek ( 10 listopada) – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dr Kościoła

Środa ( 11 listopada) – Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, jest to również Narodowe Święto Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9:30.

Czwartek ( 12 listopada) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

Piątek  ( 13 listopada) – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

3. W piątek odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w intencji zmarłych.  Intencje na Mszę św. zbiorową przyjmujemy w kancelarii.  Zapraszamy szczególnie rodziny, które w minionym roku tj.13 listopada 2019 – 13 listopada 2020 pożegnały swoich bliskich.

4. Gmina Maków Podh.  i MOPS przystępuje do realizacji programu  „Wspieraj Seniora”. Osobom w  wieku 70+, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są wstanie zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby  – usługa wsparcia będzie polegała na dostarczeniu zakupów. Potrzeby należy zgłaszać na infolinię: 22 505 11 11. Szczegóły na plakatach w gablocie ogłoszeń.

5...Zakupiono kolejną część granitu za kwotę 16 tys. zł. Wywieziono 10 kontenerów śmieci z cmentarza za które zapłaciliśmy 8 500 zł.   Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiarę w wysokości 6 300 zł . Bóg zapłać.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Janusza Starowicza (lat 50), + Stanisława Cebulę(lat 85), + Helenę Migas(lat 82),

+ Zofię Malinowską (lat 73), + Aleksandrę Białończyk (lat 75)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.

intencje 8 listopada