32. Niedziela Zwykła

32. Niedziela zwykła   6  listopada  2022

1. Dzisiaj przeżywamy 32. niedzielę zwykłą oraz pierwszą niedzielę miesiąca. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka różańcowa dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 różaniec w intencji zmarłych wypominanych i wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Kolejna niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca więc o godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci a o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie w intencji zmarłych. W szczególny sposób będziemy polecać Panu Bogu parafian, których pożegnaliśmy w ciągu minionego roku. Składka z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Będzie to również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i VI Światowy Dzień Ubogich.

Środa, 9 listopada – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

Czwartek, 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

Piątek, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa,

Sobota, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

3. Przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30 odmawiamy różaniec w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych. Natomiast Msze gregoriańskie w intencji zmarłych, których pożegnaliśmy w tym roku oraz  wypominanych całorocznie odprawiamy od 1 do 30 listopada. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny a w inne dni roku – cząstkowy.

4. Wyjazd do Częstochowy na parafialne czuwanie w Kaplicy Matki Bożej w

środę 9 listopada  o godz. 17.00 z parkingu obok Sanktuarium.

5. Spotkanie ministrantów odbędzie się w czwartek, 10 listopada, o godz. 16.00 w kaplicy św. Jana Pawła II a spotkanie przed Bierzmowaniem dla klasy 8 „d” o godz. 16:30.

6. W piątek, 11 listopada przypada 104. Rocznica Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji o godz. 9.30 odprawimy uroczystą Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny po której nastąpi przemarsz i złożenie kwiatów w miejscach Pamięci Narodowej. Zapraszamy poczty sztandarowe i wszystkich parafian oraz gości do wspólnej modlitwy.

7. Wywieziono kolejne 10 kontenerów śmieci z naszego cmentarza za które zapłaciliśmy 8 500zł. Na utrzymanie cmentarza i wywóz śmieci złożono ofiary w wysokości 4200 zł.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Kazimierza Drwala ( lat 60), + Janusza Smolaga ( lat 68)

+ Tomasza Sumerę (lat 53)

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.