32. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 32. niedzielę zwykłą. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 Msza Święta na roczki dzieci oraz w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 różaniec w intencji zmarłych wypominanych i Msza Święta o godz. 17.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na wymianę sprzętu nagłaśniającego w naszym Sanktuarium.

– poniedziałek, 13 listopada – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,

– piątek, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

– sobota, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

3. Przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30 odmawiamy różaniec w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych.

4. W poniedziałek, 13 listopada, odprawimy nabożeństwo fatimskie w intencji zmarłych. Od godz. 17.00  odmawiać będziemy dwie części różańca. O godz. 18.00 Msza Święta a po Niej dalsza część różańca fatimskiego, podczas którego w szczególny sposób będziemy polecać Panu Bogu parafian, których pożegnaliśmy od 13 listopada 2022 roku. W związku z tym zapraszamy na to wyjątkowe nabożeństwo ich rodziny, którym wręczymy znicze od naszej wspólnoty parafialnej.

5. Spotkanie lektorów z całej parafii odbędzie się w piątek, 17 listopada, o godz. 17.15 w parafialnej sali „Stodoła”

6. W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy młodzież z klas ósmych z całej parafii wraz z rodzicami na Mszę Świętą w piątek, 17 listopada, o godz. 18.00.

7. Nasza parafia organizuje czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w nocy z 23 na 24 listopada, tj. z czwartku na piątek. Wyjazd jest planowany w czwartek, o godz. 17.00 z górnego parkingu obok Sanktuarium. Zamówiliśmy piąty autokar do 1.00 w nocy dlatego mamy jeszcze kilka miejsc wolnych. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8.  W tym miesiącu deklaracje opiekuna / dysponenta grobu można składać w poniedziałek 27 listopada od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej.

9. Czciciele Przenajświętszej Krwi Chrystusa zapraszają w sobotę, 18 listopada, o godz. 12.30, do parafialnej sali „Stodoła” na spotkanie z ks. Ignacym Jakubiakiem – Misjonarzem Krwi Chrystusa oraz s. Krystyną Kusak – Adoratorką Krwi Chrystusa. Natomiast po spotkaniu, o godz. 14.30 na Mszę Świętą do naszego Sanktuarium.

10.  Zarząd Lasów Uprawnionych w Makowie Podhalańskim zawiadamia, że w niedzielę, 26 listopada, w sali OSP Maków Centrum odbędzie się zebranie sprawozdawcze – Walne Zgromadzenie Członków Lasów Uprawnionych o godz. 10.30 w pierwszym terminie a o godz. 11.00 w drugim terminie, niezależnie od ilości obecnych członków.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Tadeusza Maśnicę (72 lata)

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci