6 XI 2011

1. Dzisiaj 32 niedziela zwykła. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 14.45 na Wzgórzu Pamięci w Dolnym Makowie zostanie odprawione nabożeństwo drogi krzyżowej w int. zmarłych. Przed nabożeństwem w kaplicy Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.30 odmówimy różaniec z wypominkami za zmarłych, a po nim wieczorna Msza Święta. Różaniec z wypominkami odmawiamy codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

środa – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła

piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

sobota – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

3. Dyrekcja oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół wyraża wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu przeprowadzonej Akcji „Znicz” i pomoc dla uczniów naszej szkoły.

4. W piątek przeżywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9.30Msza Święta w intencji Ojczyzny, a po niej przemarsz do miejsc pamięci w Makowie. Ze względów duszpasterskich Arcybiskup Metropolita Krakowski Stanisław Dziwisz udzielił na ten dzień dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, w czasie którego modlić się będziemy za naszych zmarłych. Na to nabożeństwo zapraszamy w sposób szczególnych rodziny, które pożegnały bliskich w okresie od listopad ubiegłego roku.

O przygotowanie asysty prosimy Stowarzyszenie Krwi Chrystusa.

6. W czwartek o godz. 15.00 adoracja eucharystyczna, a o godz. 17.00 Msza Święta w kaplicy bł. Jana Pawła II w intencji o powołania kapłańskie. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

7. Msze Święte od uczestników Drogi Krzyżowej odprawianej w dniu Wszystkich Świętych będą odprawione: 13 XI (na Fatimie) – za zmarłych, a w Boże Narodzenie o godz. 11.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla uczestników Drogi Krzyżowej.

W środę o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji pracowników Szpitala w Makowie Podhalańskim.

Intencje mszalne:

Intencje 6 list