32. Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj przeżywamy 32 niedzielę zwykłą. O godz. 9.30 w czasie Mszy Świętej modlić się będziemy za ojczyznę.  W czasie liturgii śpiewać będzie chór z Bazyliki Mariackiej. Po Mszy Świętej krótki koncert chóru i przemarsz do miejsc pamięci w naszym mieście. O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci.  O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 16.30 różaniec z wypominkami za zmarłych. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z remontem wieży kościoła.

2. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

wtorek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

sobota – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

3. Zapraszamy i zachęcam do adorowania Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja w kaplicy Miłosierdzia Bożego w naszym sanktuarium trwa od poniedziałku do piątku. W piątek o godz. 15.00 Msza Święta w intencji zmarłych zgłoszonych przez wiernych. W czwartek w kaplicy bł. Jana Pawła II  o godz. 17.00 Msza Święta w intencjach zgłoszonych przez wiernych. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

4. We wtorek o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie za zmarłych. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie rodziny, które w tym roku (od listopada 2011) pożegnały kogoś bliskiego.

5.Spotkanie dla rodziców dzieci z klas II odbędzie się w środę o godz. 17.15 w Sali „Stodoła”.

6. Organizujemy wyjazd do Rzymu na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, na które zaprosił do siebie Ojciec Święty Benedykt XVI z okazji Roku Wiary. Spotkanie odbędzie się w dniach 28 XII – 2 I.  W programie spotkania znajdą się ekumeniczne modlitwy, zwiedzanie Rzymu, spotkania tematyczne oraz „Święto Narodów” w ostatni dzień roku. Koszt 420 zł + 55 euro. Zapis chętnych w wieku 17 do 35 lat w kancelarii parafialnej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w „Stodole” jutro (w poniedziałek) o godz. 16.30.

7. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim przypomina o składaniu wniosków
o zasiłek rodzinny na nowy okres zasiłkowy.

8. W dniach 14-15 listopada w budynku seminarium krakowskiego przy ul. Podzamcze 8 w Krakowie odbędzie się sympozjum naukowe „Drogi Wiary” organizowane przez kleryków naszego seminarium razem z katedrą Sakramentologii UPJPII. Tematyka sympozjum jest odpowiedzią na ogłoszenie roku wiary w Kościele przez Papieża Benedykta XVI. Wstęp do uczestnictwa w sympozjum jest bezpłatny, zalecana jest jednak rezerwacja miejsc. Program sympozjum umieszczony jest w gablocie ogłoszeń.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+ Mariannę Bałos, Helenę Stec, Tadeusza Orawca

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

INTENCJE 11 listopada