32. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 32 niedzielę zwykłą. Jest to druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta na „roczki” dzieci, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 różaniec za zmarłych i Msza święta wieczorna. Dzisiaj
o godz. 21.00 odprawimy kolejne czuwanie przed 35 rocznicą koronacji Pani Makowskiej.

Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00 uroczyście poświęcimy opłatki, które Pan Organista i Pan Kościelny zaniosą do naszych domów na stół wigilijny. Poświęcony w kościele parafialnym opłatek jest wyrazem jedności nie tylko naszych rodzin, ale również wyrazem jedności naszej parafii. Prosimy
o życzliwe przyjęcie pana Organisty i Pana Kościelnego, którzy są pracownikami naszej parafii i przez cały rok wiernie nam służą. Panowie rozpoczną rozprowadzanie opłatków od jutrzejszego dnia.

poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości o godz. 9.30 odprawimy Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Po Mszy Świętej odbędzie się przemarsz do miejsc pamięci narodowej w Makowie i poświęcenie w Rynku odnowionej figury Matki Bożej.

wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

środa – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. O godz. 18.00 odprawimy Fatimę za zmarłych. Intencje przyjmujemy w kancelarii. W sposób szczególny na tę Fatimę zapraszamy rodziny, które pożegnały bliskich w minionym roku (od listopada 2012). O przygotowanie asysty prosimy Służbę Liturgiczną Ołtarza.

3. W czwartek o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji zmarłych kapłanów z naszego dekanatu. Na tę Mszę Świętą zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami.

4. W piątek o godz. 16.00 odprawimy Mszę Świętą w kaplicy Filasowej przy ul. 3 Maja.

5. W przyszłą sobotę i niedzielę odbywać się będą katechezy dla narzeczonych.

6. Dyrektor i Rada Rodziców Zespołu Szkół (tj. Gimnazjum, Szkoła Podstawowa Nr 1, Gminne Przedszkole Samorządowe) w Makowie Podhalańskim serdecznie dziękuje społeczności Makowa Podhalańskiego za duże zaangażowanie i wsparcie akcji „Znicz”. Dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów z naszej szkoły.

+ Józefa Jurowatego i Zbigniewa Oleksę

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

INTENCJE 10.11..