32. Niedziela zwykła

1 Dzisiaj obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, jednej z czterech rzymskich Bazylik Większych. O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nieszpory za zmarłych. W listopadzie, codziennie od poniedziałku do soboty pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą odmawiamy różaniec z wypominkami. Dzisiaj o godz. 14.45 na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawiona Droga Krzyżowa za zmarłych. Przed nabożeństwem koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium. Kwesta na cmentarzu wyniosła 6.500 zł. Bóg zapłać za ofiary!

poniedziałek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

wtorek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

środa – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

czwartek – wsp. świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

3. We wtorek obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9.30 zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Po Mszy Świętej przemarsz do miejsc pamięci w Makowie.

4. W czwartek o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie za zmarłych, które jest długoletnią makowską tradycją. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie rodziny, które w ostatnim roku (od 13 listopada 2013) pożegnały swoich bliskich. Asystę na to nabożeństwo przygotują członkowie chóru parafialnego i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

5. Dyrekcja, nauczyciele, dzieci i młodzież Zespołu Szkół w Grzechyni serdecznie zapraszają na wieczornicę ku czci św. Jana Pawła II. Wieczornica odbędzie się w sobotę o godz. 15.00 w szkole.

6. 19 listopada nasza parafia udaje się na nocne czuwanie do Łagiewnik. Zapisy w kancelarii, natomiast 22 listopada odbędzie się pielgrzymka do Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie w ramach dziękczynienia za kanonizację. Msza Święta w Centrum będzie odprawiona o godz. 17.00, a po Eucharystii Procesja Światła z relikwiami św. Jana Pawła II. Wyjazd z naszej parafii będzie o godz. 15.00. Zapisy przyjmujemy w kancelarii. Koszt wyjazdu wynosi 20 zł.

7. Serdecznie zapraszamy na samolotową pielgrzymkę szlakiem Sanktuariów Maryjnych Francji i Hiszpanii. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 28.04 – 05.05.2015 roku. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 3090 zł od osoby.

śp. Jana Grabca (lat 61) i Irenę Popiołek (lat 67)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje 9.11.