32 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą. W dniu dzisiejszym łączymy się w modlitwie z Kościołem prześladowanym. Przed kościołem umieszono puszki, do których można złożyć dowolną ofiarę na pomoc dla tego kościoła.  O godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem błogosławieństwa dzieciom przeżywających rocznicę swoich urodzin. O godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 Różaniec z wypominkami jednorazowymi. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcimy opłatki które Pan Organista i Pan Kościelny zaniosą do naszych domów na stół wigilijny. Poświęcony w kościele parafialnym opłatek jest wyrazem jedności nie tylko naszych rodzin, ale również wyrazem jedności naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Organisty i Pana Kościelnego, którzy są pracownikami naszej parafii. Panowie rozpoczną rozprowadzanieopłatków od jutrzejszego dnia. O godz. 14.00 na Dolnym Makowie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa  na Wzgórze Pamięci  w intencji zmarłych.  Składamy serdeczne „Bóg zapłać” młodzieży zaangażowanej w tegoroczną kwestę na cmentarzu. Zebrano 4840 zł, które zostały przeznaczone na utrzymanie czystości cmentarza. Za tydzień składka przeznaczona zostanie na organizację Światowych Dni Młodzieży.

Poniedziałek (9 listopad)Święto Rocznicy poświęcenie Bazyliki Laterańskiej

Wtorek (10 listopad) – Wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła

Środa (11listopad)Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

Czwartek (12 listopad) – Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

Piątek (13 listopad) – Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

3. Przez cały miesiąc listopad: w niedzielę o godz.16.30, w tygodniu o godz.17.30 modlimy się za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych ofiarując w ich intencja część Różańca św.

4. W Poniedziałek( 9 listopada) o godz.17.00 wyjazd na parafialne czuwanie na Jasnej Górze. Zbiórka  na parkingu przy schodach. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

5. We wtorek (10 listopada) o godz.16.00 w sali koncertowej OSP w Makowie  Przegląd Pieśni Patriotycznych.

6. W środę (11 listopada) obchodzimy Narodowe  Święto Niepodległości. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej. Szczegółowy plan uroczystości w gablocie parafialnej.

7. W czwartek (12 listopada) na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas III gimnazjum wraz z rodzicami, aby modlić się wspólnie w intencji dobrego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

8. W piątek (13 listopada)  o godz. 18.00 odprawimy ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w intencji zmarłych. Intencje na Mszę św. zbiorową przyjmujemy w kancelarii. Możliwość zakupienia świec na procesję od godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie rodziny, które w minionym roku tj.13 listopada 2014 – 13 listopada 2015 pożegnały swoich bliskich. O przygotowanie asysty prosimy Czcicieli Krwi Chrystusa, którzy w tym roku obchodzą 5 rocznicę swojego powstania.

9. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje o możliwości pozyskania dofinansowania wymiany pieców grzewczych. Spotkanie odbędzie się 12 listopada. Bliższe informacje znajdują się w gablocie parafialnej.

10. Od najbliższego wtorku w naszym sanktuarium będzie można obejrzeć wystawą poświęconą osobie i działalności bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

11. Dyrekcja, Rada Rodziców Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim składa podziękowanie wszystkim zaangażowanym w tegoroczną „Akcję Znicz”. Zebrane środki zostały przeznaczone na potrzeby uczniów naszej szkoły

12. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz serdecznie zaprasza  22 listopada (niedziela) na wspólna modlitwę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Zapisy  na wyjazd i  informacje w kancelarii parafialnej. Koszt: 20 zł.

13. 15 listopada (niedziela) o godz.18.00 w ramach „duchowej uczty” w Sali Stodoła zapraszamy na projekcję filmu pt. „Niebo istnieje naprawdę”. Wstęp wolny.

14. Program Pielgrzymki do Francji w 2016r. do pobrania poniżej:

Program Pielgrzymki do Francji

†   †   †   †

Śp. Mariannę Kuta (lat 94)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie