32 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.  O godz. 13.00 Msza św.  z udzieleniem sakramentu chrztu św.  O godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 Różaniec z wypominkami jednorazowymi. Na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcimy opłatki które Pan Organista zaniesie do naszych domów w całej parafii na stół wigilijny. Poświęcony w kościele parafialnym opłatek jest wyrazem jedności nie tylko naszych rodzin, ale również wyrazem jedności naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana organisty, który jest pracownikiem naszej parafii. Pan organista rozpocznie rozprowadzanie opłatków od jutrzejszego dnia.

O godz. 14.45 na Dolnym Makowie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa  na Wzgórze Pamięci
w intencji zmarłych.  Składamy serdeczne „Bóg zapłać” młodzieży zaangażowanej w tegoroczną kwestę na cmentarzu. Zebrano 4500  zł, które zostały przeznaczone na utrzymanie czystości cmentarza. Za tydzień uroczyste zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Na Mszy św. o godz. 9.30 dokonamy symbolicznego zamknięcia bramy miłosierdzia, dziękując Bogu za czas szczególnej łaski nam udzielonej
w tym świętym czasie.

Środa (9 listopad)Święto Rocznicy poświęcenie Bazyliki Laterańskiej

Czwartek (10 listopad) – Wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła

Piątek (11 listopad) – Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

Sobota (12 lstopad) – Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

3. Przez cały miesiąc listopad: w niedzielę o godz.16.30, w tygodniu o godz.17.30 modlimy się za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych ofiarując w ich intencji część Różańca św.

4. W środę (9 listopada) na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas III gimnazjum wraz z rodzicami, aby modlić się wspólnie w intencji dobrego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po wieczornej Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci klas III SP z całej parafii.

5. W piątek (11 listopada) obchodzimy Narodowe  Święto Niepodległości. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej.  Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Intencje  zostaną przeniesione na kolejną Mszę 18 listopada. W tym dniu, ks. Kardynał udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

6. W niedzielę (13 listopada)  o godz. 17.00 odprawimy ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w intencji zmarłych. Intencje na Mszę św. zbiorową przyjmujemy w kancelarii. Możliwość nabycia świec na procesję od godz. 16.00. Zapraszamy szczególnie rodziny, które w minionym roku tj.13 listopada 2015 – 13 listopada 2016 pożegnały swoich bliskich. O przygotowanie asysty prosimy Radę Parafialną.

†   †   †

Śp. Stanisławę Bałos (lat 84), Krystiana Klimalę (lat 79), Jadwigę Witek (lat 91)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie