07. 11.  2010

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu
i adoracja. Po Mszy Św. O godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 13.00 Msza Św. chrzcielna, a o 16.30 różaniec z wypominkami.

Dzisiaj o godz. 14.45 na Wzgórzu Pamięci w Dolnym Makowie zostanie odprawione nabożeństwo drogi krzyżowej w int. zmarłych. Przed nabożeństwem w kaplicy Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji
o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

2. W tygodniu różaniec z wypominkami codziennie o godz. 17.30.

3. Kalendarz liturgiczny

wtorek –    Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

środa –      wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła

czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

piątek –     wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

sobota –    wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,

pierwszych męczenników polskich.

4. We wtorek będziemy gościć w naszej parafii księdza biskupa Józefa Guzdka i księży dekanatu makowskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o godz. 18.00.

5. W czwartek obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza Święta w intencji ojczyzny będzie odprawiona o godz. 9.30. Naszej modlitwie będzie towarzyszyć śpiew chóru „ORGANUM” z Krakowa. Po Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie odsłonięcie pomnika oficerów zamordowanych w Charkowie i Katyniu w 1940 r, oraz ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Zapraszamy w tym dniu do świątyni wszystkie poczty sztandarowe.

Po uroczystościach w kościele nastąpi przemarsz do miejsc pamięci w Makowie.

Po południu adoracja od godz. 15.00.

6. W sobotę o godz. 18.00 odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją na cmentarz. W sposób szczególny zapraszamy tych wszystkich, którzy w minionym roku (od XI 2009) pożegnali kogoś bliskiego. Intencje na Mszę Św. zbiorową przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

O niesienie figury Matki Bożej i różańca prosimy Akcję Katolicką i Grupę Adorującą w Łagiewnikach.

7. Burmistrz Makowa zaprasza mieszkańców na wieczornicę z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości, która odbędzie się w dniu 9 listopada o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół przy
ul. Wolności.

8. Dyrekcja oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół składa serdeczne podziękowanie za wsparcie akcji „Znicz”.

9. Kwesta na cmentarzu w tym roku wyniosła 6 275 zł. Serdecznie dziękujemy młodzieży i p. Danucie Łopuch za przeprowadzenie kwesty.

10. Dzisiaj pierwszy raz czytamy nowe wypominki. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi i uzupełnienia, prosimy, by zgłosić to w kancelarii lub zakrystii.

++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Stefanię Maczek

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci.