33. Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy 33 Niedzielę Zwykłą oraz II Światowy Dzień Ubogich, przed Sanktuarium będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszek na pomoc ubogim. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Na Mszy Świętej o godz. 9:30 poświęcimy opłatki które Pan Organista i Pan Kościelny zaniosą do naszych domów wraz z życzeniami świątecznymi od Księzy pracujących w naszej parafii. Poświęcony w kościele parafialnym opłatek jest wyrazem jedności nie tylko naszych rodzin, ale również wyrazem jedności naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Organisty i Pana Kościelnego , którzy są pracownikami naszej parafii. Panowie rozpoczną rozprowadzanie opłatków od jutrzejszego dnia. . O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 różaniec z wypominkami i wieczorna Msza Święta.

Poniedziałek  ( 19 listopada) – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

Wtorek ( 20 listopada) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

Środa  ( 21 listopada) – wspomnienie Ofiarowania NMP

Czwartek  ( 22 listopada) – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronka muzyki kościelnej

Sobota  ( 24 listopada) – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

3. Przez cały miesiąc listopad w dni powszednie  o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16:30 modlimy się za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych ofiarując  w ich intencji część Różańca św.

4. . Wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie parafialne, w poniedziałek 19 listopada o godz. 17:00 z parkingu koło Sanktuarium.

5.. W czwartek 22 listopada odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci  św. Rity. O godz. 16:30 różaniec wraz z intencjami. O godz. 18:00 Msza Święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 16:30 będzie możliwość nabycia róż i pamiątek związanych z postacią świętej. W tym miesiącu będziemy gościć na Mszy św. i nabożeństwie siostry Augustianki z Krakowa które opowiedzą nam o św. Ricie i jej kulcie w Polsce i na świecie.

6. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

7. W przyszłą sobotę po Mszy św. o godz. 8:00 spotkanie Zelatorów Róż różańcowych w Kaplicy św. Jana Pawła II.

8. Zapraszamy na jednodniową wycieczkę do Krakowa w poniedziałek 3 grudnia. W programie Zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”, Katedry Wawelskiej (Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie) oraz kaplicy seminaryjnej. Koszt z biletami wstępu normalnymi 115 zł a dla emerytów z ważną legitymacją 93 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 7:00.

9. W najbliższy  piątek i sobotę tj. 23 i 24 listopada w naszej parafii odbędą się dwudniowe katechezy dla narzeczonych.

10. Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę na Bałkany (Czarnogóra, Albania, Macedonia). Od 27 kwietnia do 4 maja 2019 r. Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej.

11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Proboszcza ze Swoszowic, który będzie głosił Słowo Boże i będzie zbierał ofiary na budowę kościoła w Krakowie Swoszowicach.