33. Niedziela Zwykła.

Przeżywamy 33. Niedziele Zwykła oraz III Światowy Dzień Ubogich. Na Mszy Świętej o godz. 9:30 poświęcimy opłatki które Pan Organista i Pan Kościelny zaniosą do naszych domów. Poświęcony w kościele parafialnym opłatek jest wyrazem jedności nie tylko naszych rodzin, ale również wyrazem jedności naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Organisty i Pana Kościelnego , którzy są pracownikami naszej parafii. Panowie rozpoczną rozprowadzanie opłatków od jutrzejszego dnia. O godz. 13:00 Msza Święta na chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 różaniec z wypominkami i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00. Po Mszach Świętych jest możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszek na pomoc dla ubogich.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek ( 18 listopada ) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy

Wtorek ( 19 listopada) – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

Środa ( 20 listopada) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

Czwartek ( 21 listopada) – wspomnienie Ofiarowania NMP

Piętek ( 22 listopada) – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej.

4.  Wyjazd na czuwanie parafialne do Częstochowy w poniedziałek o godz. 17:00 z parkingu obok Sanktuarium. Jest jeszcze 10 wolnych miejsc do godz. 1:00. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w kancelarii parafialnej.

5. W piątek 22 listopada odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity.  O godz. 17:00 odmówimy różaniec polecając wszystkie złożone intencje. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17:00 będzie możliwość  nabycia róż.

6. We wtorek o godz. 16:00 zbiórka dla ministrantów z całej parafii wraz z rodzicami w Sali „Stodola”. W piątek o godz. 17:15 zbiórka dla lektorów wraz z rodzicami w Sali „Stodoła”.

7. W czwartek spotkanie Mężczyzn św. Józefa o godz. 18:30 w Sali „Stodoła”. Po wieczornej Mszy Świętej w Sanktuarium spotkanie z rodzicami dzieci klas III z całej parafii.

8. Zapisy kandydatów na ministrantów u katechetów.

9. Jubileuszowe spotkanie 25-lecia  grupy osób niepełnosprawnych odbędzie się w sobotę 23 listopada. O godz. 11:00 Msza Święta w naszym Sanktuarium, a po niej spotkanie w Sali „Stodoła”.

10. W przyszłą niedzielę 24 listopada będziemy gościć siostry z Wydziału Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej.

11. Stowarzyszenie Zielona Linia oraz Biblioteka Miejska i Dom Kultury w Makowie Podhalańskim zapraszają na Charytatywny Bal Andrzejkowy, który odbędzie się w sobotę 23 listopada w Domu Ludowym w Żarnówce. Bilety do nabycia w Bibliotece Miejskiej w Makowie. Całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc dla dzieci z autyzmem.

12. Od 17 września do 31 października wywieziono 23 kontenery śmieci z cmentarza. Koszt 11 500 zł. Druga rata za remont schodów wyniosła 181 tysięcy złotych.

13. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 3200zł. Bóg zapłać.

† † †

+Wacław Mglej (lat 79)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.