Przejdź do treści

33. Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

33. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 33. niedzielę zwykłą, VI Światowy Dzień Ubogich oraz drugą niedzielę miesiąca. Przed Sanktuarium można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc dla ubogich natomiast składka na tacę przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na Mszy Świętej o godz. 9.30 poświęcimy opłatki które Pan Organista i Panowie Kościelni zaniosą do naszych domów. Poświęcony w kościele parafialnym opłatek jest wyrazem jedności nie tylko naszych rodzin, ale również wyrazem jedności naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Organisty i Panów Kościelnych, którzy są pracownikami naszej parafii. Panowie rozpoczną rozprowadzanie opłatków od jutra. O godz. 13.00 roczki dzieci, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, od godz. 16.00  odmawiać będziemy dwie części różańca w intencji zmarłych, o godz. 17.00 Msza Święta a po Niej dalsza część różańca fatimskiego, podczas którego w szczególny sposób będziemy polecać Panu Bogu parafian, których pożegnaliśmy od 13 listopada 2021 roku. W związku z tym zapraszamy na to wyjątkowe nabożeństwo ich rodziny, którym wręczymy znicze od naszej wspólnoty parafialnej.

2. Kalendarz liturgiczny:

Czwartek, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

Piątek, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

3. Przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30 odmawiamy różaniec w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych. Natomiast Msze gregoriańskie w intencji zmarłych, których pożegnaliśmy w tym roku oraz  wypominanych całorocznie odprawiamy od 1 do 30 listopada.

4. W czwartek, 17 listopada, o godz. 16.00, w kaplicy św. Jana Pawła II, odbędzie się spotkanie dla ministrantów, natomiast o godz. 16.30 dla kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami. Spotkanie lektorów będzie w piątek, 18 listopada, o godz. 17.15 również w kaplicy św. Jana Pawła II.

5. W czwartek, 17 listopada, na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas ósmych z całej parafii wraz z rodzicami.

6. W sobotę, 19 listopada, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Józefa.

7. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji w niedzielę za tydzień przed naszym Sanktuarium będzie można złożyć dobrowolna ofiarę na ten cel. Będziemy też gościć Siostry Nazaretanki, które będą rozprowadzać krzyżyki, różańce i pamiątki z Ziemi Świętej.

8. W dniach od 26 maja do 2 czerwca 2023r. organizujemy pielgrzymkę samolotową na Sycylię. W programie m.in. Katania, Taormina, Syrakuzy, Monreale, Palermo, Wyspy Liparyjskie i Etna. Koszt ok. 4.500 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 500 zł.

9. Wywieziono kolejne 3 kontenery śmieci za kwotę 2550 zł.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Eulalię Boczek (76 lat)

 Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.

Załączniki

Skip to content