33. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 33. niedzielę zwykłą i VII Światowy Dzień Ubogich. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 różaniec w intencji zmarłych wypominanych i Msza Święta o godz. 17.00 a po Niej nabożeństwo ku czci św. Józefa. Dzisiaj do puszek przed Sanktuarium można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc dla ubogich.

– poniedziałek, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,

– wtorek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,

– środa, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

– piątek, 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, kapłana i Towarzyszy,

– sobota, 25 listopada – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

3. Przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30 odmawiamy różaniec w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych.

4. W środę, 22 listopada, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec w złożonych intencjach. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej poświęcenie róż i dalszą część nabożeństwa. Od godz. 17.00, w kruchcie Sanktuarium, będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

5. Nasza parafia organizuje czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w nocy z 23 na 24 listopada, tj. z czwartku na piątek. Wyjazd jest planowany w czwartek, o godz. 17.00 z górnego parkingu obok Sanktuarium. Zamówiliśmy piąty autokar do 1.00 w nocy dlatego mamy jeszcze kilka miejsc wolnych. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6. Spotkanie lektorów z całej parafii odbędzie się w piątek, 24 listopada, o godz. 17.15 w kaplicy św. Jana Pawła II.

7. W sobotę, 25 listopada, na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich kolejarzy i emerytowanych pracowników kolei oraz ich rodziny.

8.  W tym miesiącu deklaracje opiekuna / dysponenta grobu można składać w poniedziałek 27 listopada od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej.

9. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godz. 11.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego Aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W innych przypadkach zyskuje się odpust cząstkowy.

10. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 1 i 2 grudnia. Rozpoczęcie w piątek Mszą Świętą o godz. 18.00 w naszym Sanktuarium. W sobotę katechezy od godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej lub u osób prowadzących. Numery telefonów umieszczone są w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

11.  Zarząd Lasów Uprawnionych w Makowie Podhalańskim zawiadamia, że w niedzielę, 26 listopada, w sali OSP Maków Centrum odbędzie się zebranie sprawozdawcze – Walne Zgromadzenie Członków Lasów Uprawnionych o godz. 10.30 w pierwszym terminie a o godz. 11.00 w drugim terminie, niezależnie od ilości obecnych członków.

12. Na remont schodów i malowanie Groty złożono ofiary w wysokości 1.100 zł. Bóg zapłać. Wywieziono śmieci z cmentarza za kwotę 13 tys. zł. Zostało wykonane ogrodzenie cmentarza koło ul. Kościelnej i na os. Na Stoku.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Helenę Bałos (93 lata), + Halinę Jurek (89 lat), + Tadeusza Pykę (74 lata)

+ Joannę Koziana (85 lat) i + Jacka Kuligowskiego (55 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci