15 XI 2009

1. Dzisiaj przeżywamy 33 niedzielę zwykłą. Przed wieczorną Mszą Świętą odmówimy różaniec intencji zmarłych.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii księdza proboszcza z Krakowa – Swoszowic, który przez cały dzień głosi  Słowo Boże. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła w Swoszowicach.

Dzisiaj przy kościele można nabyć listopadowy numer „Przemienienia”. W tym miesiącu w naszej gazetce znajdziemy między innymi obszerną relację z pielgrzymki do Sanktuariów Maryjnych Europy wraz ze zdjęciami.

Dzisiaj przy kościele odbywa się również kwesta na pomoc dla chorego Mateusza.

Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcimy opłatki, które pan organista i pan kościelny zaniosą do naszych domów na stół wigilijny. Prosimy bardzo o życzliwe przyjęcie naszych pracowników, którzy ofiarnie służą nam przez cały rok.

wtorek –  wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

środa –  wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

czwartek –  wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

piątek –   wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

sobota – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ta uroczystość kończy rok liturgiczny. Jest to również Święto Akcji Katolickiej. Wyjazd Akcji Katolickiej i pozostałych chętnych do Krakowa na centralne uroczystości o godz. 7.30.

3. W pierwszą niedzielę adwentu po Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci, które uczestniczyły w różańcu przez cały październik, otrzymają nagrody.

4. W kancelarii można nabyć klaweriańskie kalendarze misyjne

++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+ Stanisława Ścibora Annę Lurka i Teresę Bochnak

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.