Przejdź do treści

33 niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13 XI 2011

 

1. Dzisiaj 33 niedziela zwykła. O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci. O 16.30 odmówimy różaniec za zmarłych. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 uroczyście poświęcimy opłatki, które Pan Organista i Pan Kościelny zaniosą do naszych domów na stół wigilijny. Poświęcony w kościele parafialnym opłatek jest wyrazem jedności nie tylko naszych rodzin, ale również wyrazem jedności naszej parafii. Dlatego wraz z opłatkami przekazujemy wszystkim rodzinom życzenia świąteczne i noworoczne. Prosimy o życzliwe przyjęcie pana Organisty i Kościelnego, którzy są pracownikami naszej parafii i przez cały rok wiernie nam służą. Panowie rozpoczną rozprowadzanie opłatków od jutrzejszego dnia.

O godz. 17.00 odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, w czasie którego modlić się będziemy za naszych zmarłych. Na to nabożeństwo zapraszamy w sposób szczególnych rodziny, które pożegnały bliskich w okresie od listopad ubiegłego roku. O przygotowanie asysty prosimy Stowarzyszenie Krwi Chrystusa.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatni dzień roku kościelnego i święto patronalne Akcji Katolickiej.

Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na renowację naszego Sanktuarium.

 

2. Kalendarz liturgiczny:

czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

piątek – wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

sobota – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

 

3. W czwartek o godz. 15.00 adoracja eucharystyczna, a o godz. 17.00 Msza Święta w kaplicy bł. Jana Pawła II w intencji o powołania kapłańskie. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

 

4. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim przypomina o składaniu wniosków o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego na nowy okres zasiłkowy tj. od 1 XI 2011 do 31 X 2012.

 

5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych o godz. 8.00, 9.30 i 11.00 będzie zorganizowana kwesta na pomoc w leczeniu chorego na białaczkę chłopca z naszego dekanatu. Kwestować będą koledzy z klasy.

 

 

+++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Grzegorza Szkolaka

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

 

 

Intencje mszalne:

Intencje 13 listopada

 

 

 

Skip to content